Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2017, 11:10

Szaleństwo bohaterki na nowym zwiastunie Hellblade: Senua's Sacrifice

Studio Ninja Theory, znane między innymi z takich gier jak Heavenly Sword oraz Enslaved: Odyssey to the West, opublikowało nowy zwiastun swojego najnowszego dzieła - Hellblade: Senua's Sacrifice. Tytuł zadebiutuje na PlayStation 4 oraz PC 8 sierpnia bieżącego roku.

Pierwsze informacje o Hellblade: Senua's Sacrifice, czyli najnowszej trzecioosobowej grze akcji od Ninja Theory, pojawiły się jeszcze w 2014 roku. Początkowo podejrzewano, że będzie to kontynuacja Heavenly Sword, jednego z wcześniejszych dzieł studia. Twórcy takich gier jak Enslaved: Odyssey to the West czy DMC: Devil May Cry szybko zaprzeczyli tym rewelacjom. Jak zdradzili, Hellblade: Senua's Sacrifice ma być projektem dużo bardziej kameralnym, czerpiącym pełnymi garściami z mitologii i kultury celtyckiej oraz nordyckiej, kładącym duży nacisk na historię oraz wewnętrzne przeżycia głównej bohaterki – wojowniczki Senuy. Zaprezentowane dotąd materiały wydawały się to potwierdzać. Czyni to również nowy trailer Hellblade: Senua's Sacrifice, który studio Ninja Theory wypuściło niedawno do sieci. Można go obejrzeć powyżej.

Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie raczyło graczy bardzo niepokojącymi obrazami. - Szaleństwo bohaterki na nowym zwiastunie Hellblade: Senua's Sacrifice - wiadomość - 2017-06-25
Hellblade: Senua’s Sacrifice będzie raczyło graczy bardzo niepokojącymi obrazami.

Nie da się ukryć, że zaprezentowany przez twórców nowy zwiastun robi bardzo niepokojące i psychodeliczne wrażenie. Widzimy na nim Senuę szykującą się do walki z olbrzymem. W tle słyszymy monolog, niewykluczone, że wypowiadany przez nordycką władczynię krainy umarłych – Helę, oraz tajemnicze szepty. Wzmaga to atmosferę szaleństwa, które ogarnęło główną bohaterkę po tym, jak przeżyła inwazję wikingów na jej rodzinne strony. Wyrusza ona w podróż do samego piekła, by ocalić duszę swojego ukochanego. Możemy zatem podejrzewać, że sceny podobne do tej z najnowszego trailera będą pojawiały się podczas zabawy dość często.

Podczas swojej podróży Senua będzie musiała zmierzyć się z licznymi przeciwnikami. - Szaleństwo bohaterki na nowym zwiastunie Hellblade: Senua's Sacrifice - wiadomość - 2017-06-25
Podczas swojej podróży Senua będzie musiała zmierzyć się z licznymi przeciwnikami.

Nowa produkcja studia Ninja Theory wzbudziła zainteresowanie sporej części branży elektronicznej rozrywki, nie tylko ze względu na fakt, że jej celem jest połączenie slashera i horroru. Za deweloperami Hellblade: Senua’s Sacrifice nie stoi żaden duży wydawca. Teoretycznie zatem tytuł ten jest „indykiem”. Jak jednak zapewniają twórcy, mimo ograniczonego budżetu, który zmuszał ich do wykorzystywania niekonwencjonalnych rozwiązań podczas prac, ich najnowsze dzieło będzie aspirowało raczej do miana produkcji AAA.

Prawdziwe piekło tkwi w umyśle głównej bohaterki. - Szaleństwo bohaterki na nowym zwiastunie Hellblade: Senua's Sacrifice - wiadomość - 2017-06-25
Prawdziwe piekło tkwi w umyśle głównej bohaterki.

Hellblade: Senua’s Sacrifice ukaże się 8 sierpnia bieżącego roku na PC oraz PlayStation 4. Tytuł dostępny jest już w przedsprzedaży na platformie Steam, GOG.com oraz PlayStation Store. Można go zakupić za około 125 złotych. Niedawno twórcy przedstawili minimalne wymagania sprzętowe Hellblade: Senua’s Sacrifice. Oto one:

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows 7, 8, 10
  • Procesor: Intel i5 3570K / AMD FX-8350
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce GTX 770 z 2 GB VRAM / Radeon R9 280X z 3GB VRAM
  • DirectX: wersja 11
  • HDD: 30 GB wolnego miejsca