Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2020, 18:37

Świetna sprzedaż Doom Eternal. Bethesda chwali się wynikami

Firma Bethesda Softworks pochwaliła się świetną sprzedażą gry Doom Eternal. Według wydawcy pierwszy weekend produkcji przyniósł dwukrotnie większy przychód niż w przypadku Dooma z 2016 roku.

Świetna sprzedaż Doom Eternal. Bethesda chwali się wynikami - ilustracja #1
Doomguy radzi sobie znakomicie nie tylko z wyrzynaniem demonów z piekła rodem.

O sukcesie Dooma Eternal mogliśmy się przekonać już w miniony piątek. Sto tysięcy użytkowników Steama grających w tym samym czasie w nową produkcję studia id Software robiło wrażenie, nawet w kontekście świetnych recenzji. Dodatkowym potwierdzeniem popularności gry jest komunikat prasowy Bethesdy (via PlayStation LifeStyle). Wydawca oświadczył, że nowy Doom przyniósł dwukrotnie większy przychód ze sprzedaży w pierwszym weekendzie po premierze niż jego poprzednik. Poinformowano też, że tytuł pozostaje najpopularniejszą pozycją na platformie firmy Valve.

Nie podano dokładnych liczb, jak zwykle w przypadku gier Bethesdy. Niemniej skądinąd wiemy, że Doom z 2016 roku poradził sobie całkiem nieźle, co wskazuje na wielki sukces nowej odsłony. Bez wątpienia spora w tym zasługa wysokich ocen, ale na wynik ten zapewne wpłynęła też obecna sytuacja z epidemią koronawirusa, która wielu zachęciła do zakupu gry dla zabicia czasu. Tak czy owak, wydawca może być zadowolony z debiutu nowego Dooma. Natomiast gracze mogą czekać na wydanie na Switcha oraz „co najmniej dwa” dodatki fabularne, o których ostatnio słyszeliśmy jeszcze w połowie zeszłego roku.