Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2020, 08:57

Premiera Doom Eternal. W grze ukryto dwie pierwsze części serii

Na rynku zadebiutowała strzelanka Doom Eternal. Okazuje się, że ukryto w niej pełne wersje dwóch pierwszych odsłon cyklu, czyli gier Doom oraz Doom II: Hell on Earth. Ponadto z okazji premiery firmy Nvidia i AMD wypuściły zaktualizowane sterowniki dla kart graficznych GeForce i Radeon.

Premiera Doom Eternal. W grze ukryto dwie pierwsze części serii - ilustracja #1
Doom Slayer powrócił.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Doom Eternal, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu FPS studia id Software. Gra zadebiutowała na PC, konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz streamingowej usłudze Stadia. W planach jest również wydanie na Nintendo Switch, ale ono ukaże się w późniejszym terminie. Produkcja oferuje pełną polską wersję językową.

Co ciekawe, sieć sklepów GameStop wystartowała ze sprzedażą gry już wczoraj. Decyzję taką podjęto z powodu tego, że dzisiaj premierę ma również wyczekiwane Animal Crossing: New Horizons. Chciano w ten sposób zmniejszyć tłumy kupujących i tym samym ograniczyć zagrożenie zarażenia się koronawirusem.

Na premierę przygotowali się również producenci kart graficznych. Firmy Nvidia, jak i AMD wypuściły nowe sterowniki, zoptymalizowane pod kątem najnowszej gry studia id Software.

Warto dodać, że Doom Eternal kryje wiele niespodzianek dla fanów retro. W grze umieszczono pełne wersje dwóch pierwszych odsłon cyklu. Aby zagrać w oryginalnego Dooma, należy znaleźć czternaście dyskietek pochowanych w zakamarkach map. Dostęp do Doom II: Hell on Earth jest znacznie łatwiejszy – wystarczy w kwaterze bohatera użyć komputera, wpisując na nim hasło „FLYNNTAGGART”. Oba klasyki można przejść w całości i oferują one opcję zapisu stanu gry. Po szczegóły odsyłamy do naszego poradnika.

To nie jedyne atrakcje dla fanów retro. Doom Eternal pozwala również włączyć alternatywny widok broni, wzorowany na pierwszych dwóch odsłonach, jak również aktywować dźwięki uzbrojenia z tych klasyków.

Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa gry posiada średnią ocen na poziomie 90% według serwisu Metacritic, podobnie jak edycja na Xboksa One. W przypadku wydania na PS4 jest to 88%. Gra przypadła również do gustu naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

  1. Recenzja gry Doom Eternal – demon tkwi w szczegółach
  2. Doom Eternal - poradnik do gry
  3. Dekalog Dooma – 10 przykazań, które id Software dało FPS-om
  4. Oficjalna strona internetowa Doom Eternal