Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2018, 10:55

autor: AlexB

Summer Horror Project - tajemniczy horror od Bandai Namco

Firma Bandai Namco uruchomiła stronę Summer Horror Project, stanowiącą teaser tajemniczego projektu. Jak sama nazwa wskazuje, ma to być produkcja z dreszczykiem, prawdopodobnie z zombie w roli głównej.

Dobra wiadomość dla fanów wirtualnych horrorów na początek tygodnia. Firma Bandai Namco uruchomiła stronę internetową o nazwie Summer Horror Project. Raczej nietrudno się domyślić, że stanowi ona teaser nadchodzącej gry z dreszczykiem.

Nie da się ukryć, że opuszczone domostwo jest mało oryginalnym miejscem akcji dla horroru. - Summer Horror Project - tajemniczy horror od Bandai Namco - wiadomość - 2018-08-13
Nie da się ukryć, że opuszczone domostwo jest mało oryginalnym miejscem akcji dla horroru.

Na pierwszy rzut oka strona nie zdradza zbyt wiele. Znajduje się na niej wyłącznie jeden obraz – prawdopodobnie opuszczony dom uchwycony o zmierzchu amatorską kamerą, co może sugerować, że podobnie jak seria Outlast, produkcja Bandai Namco będzie nawiązywała do gatunku found footage. Uwagę zwraca tekst w prawym dolnym rogu. W pierwszej linijce możemy przeczytać „domas – SCENE 1”. Słowo „domas” po łacinie oznacza „kontrolować/okiełznać” i niewykluczone, że jest to tytuł nadchodzącej produkcji, gdyż występuje ono również w adresie strony. SCENE 1 natomiast może sugerować, że opublikowany obrazek jest pierwszym z serii teaserów (sądząc po liczbie kresek na ikonie naładowania baterii, przypuszczalnie łącznie będzie ich sześć). Kolejny (lub pierwszy filmik albo więcej szczegółowych informacji) pojawi się 30 sierpnia, zapewne około 9:00 czasu polskiego. Taka data widnieje poniżej przytoczonego napisu.

Co szykuje firma Bandai Namco? - Summer Horror Project - tajemniczy horror od Bandai Namco - wiadomość - 2018-08-13
Co szykuje firma Bandai Namco?

Całkiem intrygująco brzmi również opis strony. Gdy zachcemy podzielić się nią w mediach społecznościowych, automatycznie pojawia się tekst (po japońsku):

Pojawiła się tajemnicza strona? Coś się dzieje tego lata...

Ponadto słowami kluczowymi dla witryny Summer Horror Project są „horror” i „zombie”. Konkluzja wydaje się zatem oczywista – gra będzie skupiała się na znanych i uwielbianych przez wielu nieumarłych. Zgadzałoby się to z hipotetycznym tytułem nadchodzącej produkcji, czyli domas. Warto bowiem pamiętać, że według wierzeń voodoo zombie to osoba będąca pod całkowitą kontrolą innego człowieka.

Jednak aby móc powiedzieć cokolwiek ze stuprocentową pewnością, musimy poczekać co najmniej do 30 sierpnia. Na razie musimy zadowolić się fanowskimi spekulacjami. Kto wie, być może przez kolejne przeszło dwa tygodnie komuś uda się odnaleźć następne wskazówki ukryte na stronie Summer Horror Project (o ile rzecz jasna takowe się tam znajdują).