Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2018, 19:15

Nowy Sniper od CI Games?

2 sierpnia polska firma CI Games złożyła wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Na razie nie wiadomo, czy tajemniczy projekt będzie pełnoprawną kontynuacją cyklu, czy tylko dodatkiem.

Jak on patrzy przez te cztery lornety? - Nowy Sniper od CI Games? - wiadomość - 2018-08-13
Jak on patrzy przez te cztery lornety?

Jak podaje serwis Bankier.pl, zajmujący się tematyką finansowo-biznesową, polska firma CI Games 2 sierpnia złożyła wniosek o rejestracje znaku towarowego o nazwie „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Co za tym idzie, wszelkie znaki na niebie i ziemi zwiastują kontynuację popularnej serii studia. Co prawda wciąż nie wiadomo, czy złożony w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) wniosek oznacza kolejną pełnoprawną odsłonę cyklu, czy tylko dodatek do trzeciej części.

Na razie nie wiemy, czy nowa gra od CI Games będzie kontynuacją czy dodatkiem, a może gra mobilną?
Na razie nie wiemy, czy nowa gra od CI Games będzie kontynuacją czy dodatkiem, a może gra mobilną?

Po niezbyt dobrze przyjętym Sniper: Ghost Warrior 3, który niemalże pogrążył firmę, kolejna część mogłaby zmyć niesmak po ostatniej odsłonie. Samo zarejestrowanie znaku towarowego jest sporym zaskoczeniem, bowiem spółka niedawno ogłosiła strategiczną restrukturyzację. W jej wyniku zmniejszył się zespół deweloperski oraz naturalnie nastąpiła zmiana priorytetów. Od tego czasu studio miało wydawać więcej gier, ale dużo mniejszym kosztem. Co za tym idzie, deweloperzy mieli całkowicie zrezygnować z produkcji wysokobudżetowych, które pochłaniały zbyt duże środki na promocję.

Nikt nie przypuszczał, że wobec wyżej wymienionych deklaracji składanych przez firmę, gracze dostaną kolejną szansę zagrania w produkcję z serii Sniper: Ghost Warrior. Firmę do zmiany decyzji skłonić mogła dosyć dobra, jak na polskie standardy, sprzedaż trójki, która kilka miesięcy temu przekroczyła milion sztuk. Warto dodać, że kilka dni temu akcje CI Games zdrożały o 25,8 %. Nietrudno się domyślić, że główną przyczyną takiego stanu rzeczy są nadzieje pokładane w produkcji.

Przez kilka lat firma sukcesywnie coraz więcej zarabiała. Czy kolejny „snajper” utrzyma ten stan rzeczy?
Przez kilka lat firma sukcesywnie coraz więcej zarabiała. Czy kolejny „snajper” utrzyma ten stan rzeczy?

Mimo złożenia wniosku o zarejestrowanie znaku towarowego, studio CI Games wciąż milczy na temat nowej gry. Jest szansa, że czegoś nowego dowiemy się podczas zbliżających się targów gamescom, które rozpoczną się 21 sierpnia w Kolonii.

  1. Oficjalna strona internetowa CI Games
  2. Strona Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej