Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 16:15

autor: AlexB

Sukces Risk of Rain 2 dzięki promocji "2 za 1", Starlink Ubisoftu bez nowych figurek i inne wieści

Dziś piszemy o liczbie egzemplarzy Persony 5 dostarczonych do sklepów na całym świecie, braku nowych figurek do gry Starlink oraz sukcesie Risk of Rain 2 we wczesnym dostępie, osiągniętym m.in. dzięki promocji „dwie sztuki w cenie jednej”. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

2,4 miliona egzemplarzy Persony 5 trafiło do sklepów

Studio Atlus nie ma powodów do narzekań. - Sukces Risk of Rain 2 dzięki promocji "2 za 1", Starlink Ubisoftu bez nowych figurek i inne wieści - wiadomość - 2019-04-05
Studio Atlus nie ma powodów do narzekań.

W niedawnym wywiadzie dla GNN Gamer Naoto Hiraoka ze studia Atlus pochwalił się, że do stycznia do sklepów na całym świecie trafiło 2,4 miliona egzemplarzy Persony 5 (400 tysięcy od maja 2018 roku). W liczbie tej zawierają się zarówno kopie fizyczne, jak i cyfrowe. Oczywiście niekoniecznie oznacza to, że dokładnie tyle sztuk tego ciepło przyjętego jRPG-a z 2016 roku trafiło w ręce graczy. Lecz liczba ta i tak jest bardzo okazała. Jak bowiem zdradził w rozmowie z magazynem Weekly Famitsu (via Persona Central) Hajime Satomi, czyli dyrektor generalny Segi, w samych tylko Ameryce i Europie rozeszło się przeszło milion egzemplarzy Persony 5.

Sprzedaż Persony 5 może wkrótce ponownie podskoczyć. Pod koniec tego miesiąca poznamy szczegóły na temat zmierzającej na PlayStation 4 Persony 5: The Royal, czyli rozszerzonej edycji popularnego tytułu, oraz najprawdopodobniej zapowiedziana zostanie jego wersja na konsolę Nintendo Switch.

Nie będzie nowych figurek do Starlink: Battle for Atlas

Firma Ubisoft przyznała się do porażki – przeznaczony na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch Starlink: Battle for Atlas, czyli wydana w październiku ubiegłego roku gra akcji TPP wykorzystująca fizyczne figurki, nie zdobyła spodziewanej popularności. Dlatego też francuski gigant zdecydował, że na rynku nie pojawią się już nowe modele przeznaczone do tytułu. Nie oznacza to jednak, że zostanie on całkowicie opuszczony przez twórców. W tym miesiącu Starlink otrzyma dużą aktualizację, która doda kolejne statki, pilotów, misje, wyzwania, osiągnięcia i wiele więcej.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem Starlink: Battle for Atlas to przypominamy, że od 8 kwietnia będzie on dostępny w sklepach sieci Biedronka w wersjach na PlayStation 4 oraz Xboksa One. Obie wyceniono na 79,99 złotych. Warto wspomnieć, że gra posiada pełną polską wersję językową (obejmującą zarówno napisy, jak i dialogi).

Risk of Rain 2 sukcesem dzięki promocji „dwa w cenie jednego”

W Risk of Rain 2 współpraca jest kluczem do sukcesu. - Sukces Risk of Rain 2 dzięki promocji "2 za 1", Starlink Ubisoftu bez nowych figurek i inne wieści - wiadomość - 2019-04-05
W Risk of Rain 2 współpraca jest kluczem do sukcesu.

Risk of Rain 2, czyli kolejna odsłona cyklu nastawionych na kooperację roguelike'ów od studia Hopoo Games, w zaledwie tydzień od premiery w ramach wczesnego dostępu przyciągnęła 650 tysięcy graczy. Imponujący wynik jak na dostępną wyłącznie na PC i jeszcze nie gotową produkcję. Jak udało się go osiągnąć? W dużym stopniu przyczyniła się do tego promocja „dwa w cenie jednego”. Przez pierwsze 48 godzin od debiutu każda osoba decydująca się na zakup Risk of Rain 2 otrzymywała zupełnie za darmo drugi egzemplarz, który można było przekazać na przykład przyjacielowi. Z okazji tej skorzystało około 150 tysięcy osób. Sposób na promocję bardzo prosty, acz skuteczny, zwłaszcza dla produkcji stawiającej duży nacisk na współpracę.

Ponadto Risk of Rain 2 otrzymało pierwszą dużą aktualizację. Skupia się ona przede wszystkim na wyeliminowaniu krytycznych błędów, na jakie natrafili gracze podczas pierwszego tygodnia od premiery w ramach Steam Early Access. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. We Happy Few: They Came from Below!
 2. Shadow of the Tomb Raider: Wielki kajman
 3. The Padre
 4. Tom Clancy's The Division 2
 5. Call of Duty: Black Ops IIII
 6. Dragon Star Varnir
 7. Total War: Warhammer II
 8. Pax Nova

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Tom Clancy's The Division 2 Inwazja - Bitwa o Waszyngton (PL)
 2. Slime Tactics zwiastun #1
 3. The Padre zwiastun #1
 4. We Happy Few: They Came from Below! zwiastun na premierę
 5. Telling Lies zwiastun #1
 6. Liberated zwiastun #1
 7. Draugen zwiastun fabularny
 8. Dragon Star Varnir opening
 9. Ancestors: The Humankind Odyssey 101 trailer (PL)