Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2022, 19:56

Suicide Squad od twórców Batman: Arkham ma zostać opóźnione

Wygląda na to, że Warner Bros. nie uda się uniknąć opóźnień na rynku gier w tym roku. Wszystko przez Suicide Squad: Kill the Justice League, którego premiera miała zostać przesunięta.

Gry Gotham Knights i Hogwarts Legacy mają ukazać się zgodnie z planem w tym roku, wbrew niedawnym pogłoskom. Niestety, najwyraźniej opóźnienie zaliczy inna produkcja firmy WarnerMedia. Jak donosi agencja Bloomberg, Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady Studios zadebiutuje dopiero w 2023 roku.

Być może nie powinno być to zaskoczeniem. Kiedy bowiem Jason Kilar, prezes WarnerMedia, wspominał o premierach gier w 2022 roku, do wpisu załączył grafiki z Gotham Knights i Hogwarts Legacy – ale nie wirtualnego Legionu samobójców. Tyle że na tej podstawie można by domniemywać, że opóźnione zostały także MultiVersus oraz LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów, a ten ostatni tytuł ma już datę premiery.

Na razie wydawca nie potwierdził tej informacji, tak więc – choć pochodzi z bardzo wiarygodnego źródła – na razie lepiej traktować ją jako pogłoskę. Jeśli jednak to prawda, fani Rocksteady mogą być niepocieszeni. W końcu ostatnim tytułem studia było zwieńczenie sagi Batmana, które ukazało się w 2015 roku.

Fakt, że na nowy projekt studia przyjdzie nam czekać jeszcze jeden rok po siedmiu latach oczekiwania, może być gorzką pigułką do przełknięcia. Przynajmniej gracze mogą się pocieszać, że od zapowiedzi w 2020 roku otrzymali dwa zwiastuny – osoby czekające na Hogwarts Legacy mają im czego zazdrościć.

Bloomberg nie podał przyczyny opóźnienia. Możemy tylko zgadywać, że Rocksteady jest kolejnym studiem, któremu COVID-19 i wymuszone przez koronawirusa restrykcje dały się we znaki. Albo też produkcja Suicide Squad: Kill the Justice League okazała się bardziej kłopotliwa, niż zakładano.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej