Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2020, 09:48

Suicide Squad: Kill The Justice League od autorów Batman: Arkham już oficjalnie

Na DC FanDome zapowiedziano oficjalnie Suicide Squad: Kill The Justice League, czyli grę studia Rocksteady, znanego z serii Batman: Arkham. Produkcja zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X i PS5.

Gotham Knights nie było jedyną grą ujawnioną podczas wirtualnej imprezy DC FanDome. Zapowiedziano także Suicide Squad: Kill The Justice League, czyli nową produkcję studia Rocksteady, znanego z Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City oraz Batman: Arkham Knight.

Suicide Squad: Kill The Justice League zmierza na pecety, Xboksa Series X i PlayStation 5. W przeciwieństwie do Gotham Knights, nie ma więc w planach wersji na obecną generację konsol. Niestety, na grę sporo jeszcze poczekamy, gdyż premiera zapowiadana jest dopiero na 2022 rok. Nie jest zatem specjalnym zaskoczeniem, że pokazano jedynie zwiastun, a nie materiał z gameplayem.

Suicide Squad: Kill The Justice League  od autorów Batman: Arkham już oficjalnie - ilustracja #1
W grze naszym zadaniem będzie zabicie Supermana oraz innych członków Ligi Sprawiedliwości.

Akcja toczyć się będzie w mieście Metropolis. Do wyboru będą cztery postacie – Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang oraz King Shark. Każda z nich posiadać na unikalne zdolności i styl walki. Zgodnie z tytułem, w grze zadaniem Legionu samobójców będzie zabicie superbohaterów wchodzących w skład Ligi Sprawiedliwości, w tym Supermana.

Projekt ma połączyć mechanizmy przygodowych gier akcji (z których znane jest studio Rocksteady) z elementami strzelanek. Będziemy mogli bawić się samotnie lub w trybie kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Przy zabawie solo otrzymamy możliwość swobodnego przełączania się między postaciami.

Metropolis w grze ma mieć otwartą strukturę, a każda postać otrzyma unikalną metodę podróżowania. Przykładowo Captain Boomerang będzie w stanie teleportować się na krótkie dystanse, a Deadshot wykorzysta plecak odrzutowy. W grze nie zabraknie systemu rozwoju, pozwalającego na odblokowywanie nowych umiejętności.

Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ostatnią wydaną grą zespołu Rocksteady było Batman: Arkham Knight z 2015 roku. Fakt, że premiera Suicide Squad: Kill The Justice League ma nastąpić aż siedem lat później, potwierdza, iż deweloperzy mieli spore problemy ze swoim następnym projektem.

  1. Oficjalna strona gry