Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2020, 08:16

Zapowiedziano Gotham Knights. Batman nie będzie grywalną postacią

Znane z Batman: Arkham Origins studio Warner Bros. Games Montreal oficjalnie ujawniło grę Gotham Knights. Zaprezentowano zwiastun i obszerny gameplay.

Wirtualna impreza DC FanDome nie zawiodła oczekiwań fanów tego komiksowego uniwersum. Przede wszystkim wreszcie, po latach spekulacji, została zapowiedziana gra Gotham Knights, czyli nowa produkcja znanego z Batman: Arkham Origins studia Warner Bros. Games Montreal.

Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One i PlayStation 4. Premiera odbędzie się w przyszłym roku. Podczas DC FanDome pokazano pierwszy zwiastun wprowadzający w fabułę projektu oraz siedmiominutowy gameplay zarejestrowany w wersji pre-alfa produkcji. Zwłaszcza ten drugi materiał cieszy, gdyż ostatnio zbyt często widzieliśmy zapowiedzi nowych tytułów, którym nie towarzyszył żaden zapis rozgrywki.

Gotham Knights zaczynie się dramatycznie. Przyjaciele Batmana otrzymają od niego wiadomość, przygotowaną na wypadek jego śmierci. Bez Mrocznego Rycerza w mieście szybko zapanuje chaos, dlatego zadanie strzeżenia ulic spada na czwórkę jego wychowanków.

Co ciekawe, fabularnie gra nie będzie powiązana z serią Arkham. Gotham Knights pełnymi garściami czerpać ma z rozwiązań tego cyklu, ale zaprezentuje odmienną wersję miasta oraz zamieszkujących go postaci. Podczas zabawy zmierzymy się z klasycznymi superłotrami, takimi jak Pingwin, Two Face czy Mr. Freeze. Kluczową rolę odegra również organizacja znana jako Trybunał Sów.

Zapowiedziano Gotham Knights. Batman nie będzie grywalną postacią - ilustracja #1
Wśród grywalnych postaci pojawi się Batgirl.

W Gotham Knights do wyboru będą cztery postacie – Nightwing, Robin, Batgirl oraz Red Hood. Każda z nich posiadać ma unikalny sprzęt i styl walki, jak również odrębne drzewka umiejętności oraz opcje ulepszania kostiumów. Gra opisywana jest jako RPG akcji z otwartym światem. Będziemy mogli bawić się samotnie lub w trybie kooperacji dla dwóch graczy.

Miasto składać się będzie z pięciu dzielnic i będziemy mogli je eksplorować nie tylko pieszo, ale również za pomocą motocykli. Pomiędzy misjami powrócimy do tajnej bazy Belfry, ukrytej w Wayne Tower, czyli wieży stanowiącej najwyższy budynek w Gotham.

  1. Oficjalna strona gry