Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 sierpnia 2020, 08:44

The Batman - pierwszy zwiastun filmu

W trakcie DC FanDome pokazano pierwszy zwiastun filmu The Batman. Trailer pozwala zobaczyć, jak prezentuje się Robert Pattinson w tytułowej roli, jak również w jaki klimat celuje reżyser Matt Reeves.

Wirtualna impreza FanDome okazała się prawdziwą ucztą dla fanów DC Comics. Wśród przygotowanych przez firmę Warner Bros. atrakcji znalazła się premiera pierwszego zwiastuna The Batman, czyli filmu w reżyserii Matta Reevesa, w którym tytułowego bohatera zagra Robert Pattinson.

Trailer daje dobre pojęcie o stylu, w jaki celuje ten film. Całość budzi skojarzenia z grą Batman: Arkham Origins. W obu przypadkach akcja toczy się w drugim roku działalności tytułowego superbohatera, kiedy wciąż jest on jeszcze pełen gniewu i popełnia błędy.

The Batman - pierwszy zwiastun filmu - ilustracja #1
Akcja filmu osadzona będzie w drugim roku działalności Batmana w Gotham.

Podczas wirtualnego panelu na DC FanDome ujawniono również sporo nowych konkretów na temat filmu. Przede wszystkim potwierdzono, że The Batman toczy się w innej, odrębnej rzeczywistości niż Aquaman czy Wonder Woman, która jednocześnie jest jednym z wymiarów Multiwersum DC. To pozwoli twórcom w spokoju budować swoją wersję Gotham i Mrocznego Rycerza, bez oglądania się na to, jak ich kreacja mogłaby wpłynąć na inne produkcje.

W The Batman tytułowy superbohater jest sfrustrowany, gdyż jego krucjata przeciwko przestępczości nie przynosi oczekiwanych efektów. Fabuła obracać się będzie wokół serii morderstw powiązanych z historią miasta Gotham i rodu Wayne’ów. W filmie Selina Kyle wciąż nie stała się jeszcze Catwoman, Pingwin nie znosi swojego przydomku, a Riddler dopiero rozpoczyna karierę superłotra.

Gdy pod koniec marca zawieszono prace z powodu koronawirusa, zdjęcia były ukończone w 25-30%, co warto mieć na uwadze, oglądając zwiastun. Produkcja ma zostać wznowiona na początku września, a premiera filmu zaplanowana jest na przyszły rok.

Matt Reeves potwierdził także, że powiązany z filmem serial serwisu HBO Max o stróżach prawa Gotham ukaże ich losy w pierwszym roku działalności Batmana, będąc tym samym prequelem kinowej produkcji.

  1. Oficjalna strona Warner Bros.