Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 sierpnia 2020, 13:25

autor: Karol Laska

Batman powraca do Gotham. Produkcja ruszy już wkrótce

Matt Reeves ma powrócić na plan filmowy nowego Batmana już we wrześniu. Twórcy liczą na to, że wyrobią się z fazą produkcyjną do końca 2020 roku, choć zdają sobie sprawę z tego, że pandemia może te plany utrudnić.

Batman powraca do Gotham. Produkcja ruszy już wkrótce - ilustracja #1
Światowe plany zdjęciowe powoli wracają do pracy.

Pod koniec marca 2020 roku pisaliśmy o tym, że Warner Bros. Pictures zawiesiło prace nad najnowszym filmem Matta Reevesa pod tytułem The Batman. Przez ostatnie miesiące panowała więc wokół produkcji wielka cisza, którą w lipcu przerwało ogłoszenie o planach stworzenia serialowego spin-offu dzieła, opowiadającego o policji w Gotham City.

Portal Variety podaje, że znana jest w końcu data powrotu na plan zdjęciowy najnowszego tytułu o Człowieku-Nietoperzu. Cała ekipa ma wrócić do pracy już we wrześniu, a więc to kwestia paru tygodni. Szacuje się, że potrzeba jeszcze około 3 miesięcy, aby wykorzystać cały materiał scenariuszowy. Twórcy mają nadzieję, że film będzie gotowy do obróbki montażowej jeszcze przed końcem 2020 roku.

Batman powraca do Gotham. Produkcja ruszy już wkrótce - ilustracja #2
Pattinson musiał spędzić ostatnie miesiące w Londynie.

Nie jest to jednak wcale takie pewne, a to wszystko wina COVID-a. Jesienna fala zachorowań może uderzyć w każdym momencie, choć producenci The Batman postarali się, aby zminimalizować ryzyko choroby u obsady. Robert Pattinson, odtwórca roli Bruce’a Wayne’a, przyznał w wywiadzie z serwisem GQ, że zarówno on, jak i reszta aktorów, musiała spędzić ostatnie kilka miesięcy w Wielkiej Brytanii w związku z odgórnymi zaleceniami.

Oby twórcom udało się przeprowadzić okres zdjęciowy zgodnie z planem, aby nie musieć przypadkiem ponownie zmieniać daty premiery filmu. Już teraz doszło do czteromiesięcznego opóźnienia, bowiem The Batman miał pojawić się w kinach 1 czerwca 2021 roku, ale w związku z zagrożeniem pandemicznym zobaczymy go dopiero od 1 października 2021 roku.