Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 marca 2020, 12:10

autor: Daria "Pri" Bocheńska

The Batman – prace nad filmem zawieszone do odwołania

Pierwotnie produkcja filmu The Batman miała zostać wstrzymana na dwa tygodnie. Matt Reeves, reżyser nowej odsłony przygód o Mrocznym Rycerzu, poinformował jednak fanów na Twitterze, że prace zostaną wstrzymane na dłuższy okres niż początkowo przewidywano.

Matt Reeves, reżyser nadchodzącego filmu The Batman, poinformował na Twitterze, że prace na planie najnowszego filmu o Mrocznym Rycerzu zostały wstrzymane do odwołania.

The Batman – prace nad filmem zawieszone do odwołania - ilustracja #1
Tym razem w Mrocznego Rycerza wcieli się Robert Pattinson.

Warner Bros. Pictures dość późno odpowiedziało na zagrożenie wynikające z epidemii. Disney zawiesił wszystkie swoje produkcje aktorskie, Sony wstrzymało pracę na planie komedii The Man from Toronto, Netflix zarządził przerwę w zdjęciach do licznych tytułów. Tymczasem od Warner Bros. Pictures 14 marca mogliśmy dowiedzieć się o dwutygodniowym wstrzymaniu prac nad filmem The Batman. Wytwórnia planowała wówczas jeszcze kontynuować zdjęcia do innych filmów – The Matrix 4 czy Wonder Woman 1984.

Wspomniane dwa tygodnie dobiegają końca, fani jednak nie otrzymali żadnego oficjalnego oświadczenia. Nie wiedzieli, czy prace nad filmem zostaną wznowione, czy zawieszone do odwołania. Matt Reeves udał się na Twittera, by rozwiać te wątpliwości. Na pytanie fana o opóźnienia w produkcji The Batman i zdrowie obsady odpowiedział:

Tak, prace nad filmem będą wstrzymane do czasu aż powrót na plan będzie dla nas bezpieczny… Na tę chwilę wszyscy są zdrowi i bezpieczni, dziękuję, że pytasz i także uważaj na siebie.

Nie wiadomo, kiedy prace mogą zostać wznowione. Reżyser nie wspomina jednak o przełożeniu premiery filmu, który do kin trafić ma w czerwcu 2021 roku. Zapewne kluczowe w tym momencie jest, ile potrwa okres, podczas którego prace będą wstrzymane. Nie traćmy nadziei, wciąż jest szansa, że ujrzymy Roberta Pattinsona wcielającego się w Batmana w zapowiadanym terminie.

  1. Zobacz Roberta Pattinsona w stroju Batmana
  2. Film The Batman – oto nowy batmobil