Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2021, 10:10

Sprośne Subverse podbiło Steam

W ubiegłym tygodniu Valheim obroniło pozycję lidera największych bestsellerów Steam. Dużym sukcesem okazała się też premiera erotycznego Subverse, które zadebiutowało na drugim miejscu zestawienia.

W SKRÓCIE:
  1. Valheim ósmy tydzień z rzędu na pierwszym miejscu bestsellerów Steam,
  2. erotyczne Subverse zaliczyło (sic!) wyśmienity debiut w Early Access,
  3. dzięki promocjom do top 10 powróciły gry Half-Life: Alyx, Wiedźmin 3 oraz Cyberpunk 2077,

Studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. Pozycję lidera obroniło Valheim. Na pozostałych miejscach zestawienia zaszły za to spore zmiany.

Wyśmienitym debiutem we wczesnym dostępnie może pochwalić się Subverse, czyli gra, której cechą wyróżniająca są mocne elementy erotyczne. Produkcja zajęła drugą pozycję na liście, co jest tym bardziej imponujące, że ukazała się dopiero w miniony piątek.

Drugim najlepszym debiutem ubiegłego tygodnia okazało się kooperacyjne It Takes Two, które zajęło siódme miejsce. Ponadto w pierwszej dziesiątce bestsellerów znalazły się gry Half-Life: Alyx, Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Cyberpunk 2077, co jest zasługą atrakcyjnych promocji wszystkich trzech produkcji.

Warto zwrócić także uwagę na imponującą pozycję pre-ordera Outriders. Polska gra od kilku tygodni prawie zawsze obecna jest w pierwszej dziesiątce bestsellerów Steam, co bardzo dobrze rokuje. Zwiększone zainteresowanie projektem jest efektem premiery dema, więc w tym przypadku gracze nie kupują kota w worku.

Z top 10 wypadły za to gry Loop Hero, Forza Horizon 4 oraz Tale of Immortal. Jest to godne odnotowania zwłaszcza w przypadku tego ostatniego tytułu, gdyż to pierwszy raz od styczniowej premiery, kiedy to chińskie RPG nie załapało się do zestawienia.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Valheim

2.

Subverse

3.

Valve Index VR Kit

4.

Half-Life: Alyx

5.

Outriders

6.

Grand Theft Auto V

7.

It Takes Two

8.

Counter-Strike: Global Offensive - Operation Broken Fang

9.

The Witcher 3: Wild Hunt

10.

Cyberpunk 2077