Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2021, 11:31

Kontenerowiec Ever Given został odtworzony w Microsoft Flight Simulator

Dzięki modom można już w realistyczny sposób odtworzyć w grze Microsoft Flight Simulator blokadę Kanału Sueskiego. Da się nawet zasymulować wywołany incydentem korek w ruchu morskim.

Od kilku dni świat żyje zablokowaniem Kanału Sueskiego z powodu utknięcia na mieliźnie kontenerowca Ever Given. W reakcji na to fani Microsoft Flight Simulator zakasali rękawy i błyskawicznie opracowali mody, które pozwalają odtworzyć w grze tę sytuację.

Osoby chcące się przelecieć nad zablokowanym Kanałem Sueskim mogą wybrać jeden z dwóch modów. Pierwszym jest Ever Given Landmark , Canal de Suez. To prostszy z tych projektów, gdyż odtwarza jedynie pechowy kontenerowiec.

Druga modyfikacja to Ever Given - Suez Traffic Jam, który poza statkiem dodaje także koparki, holownik oraz samochody oficjeli, jak również wywołany incydentem korek, obejmujący dużą grupę jednostek czekających na zakończenie blokady.

Drugi z tych modów jest bardziej imponujący, ale wymaga więcej pracy, gdyż konieczne jest jego połączenie z dwiema innymi modyfikacjami. Projekt opracowano bowiem jako dodatek do popularnego Global AI Ship Traffic MSFS , który wiernie odtwarza ruch jednostek wodnych na świecie, dzięki czemu Ever Given - Suez Traffic Jam może realistycznie zasymulować blokadę. Do tego musicie zainstalować także Dave's Crooked Library, gdyż ten mod zawiera wymagany model koparki.

Jeden z naszych redaktorów zainstalował Ever Given - Suez Traffic Jam, Global AI Ship Traffic MSFS, oraz Dave's Crooked Library i wykonane przez niego screeny możecie zobaczyć poniżej. Warto na koniec wspomnieć, że w świecie rzeczywistym po wielodniowych wysiłkach właśnie udało się zepchnąć kontenerowiec z mielizny w Kanale Sueskim.

  1. Ever Given Landmark , Canal de Suez - strona moda
  2. Ever Given - Suez Traffic Jam - strona moda
  3. Microsoft Flight Simulator 2020 – oficjalna strona
  4. Microsoft Flight Simulator 2020 - poradnik do gry
  5. Recenzja gry Microsoft Flight Simulator 2020 – największy sandbox w historii
  6. 5 rzeczy, które zrobię w Microsoft Flight Simulator 2020