Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2014, 19:23

autor: Draug

Studio Black Forest Games pracuje nad Giana Sisters 2

Deweloperzy ze studia Black Forest Games zdradzili, że prowadzą prace nad Giana Sisters 2 – kontynuacją ciepło przyjętej platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams z 2012 roku. Gra powstaje z myślą o konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Wii U, a jej premiera ma nastąpić pod koniec 2015 lub na początku 2016 roku.

Mamy na sali fanów Giana Sisters? Studio Black Forest Games ma dla nich dobre wieści. - Studio Black Forest Games pracuje nad Giana Sisters 2 - wiadomość - 2014-09-19
Mamy na sali fanów Giana Sisters? Studio Black Forest Games ma dla nich dobre wieści.
Giana Sisters 2 w skrócie:
  • Producent: Black Forest Games
  • Gatunek: platformówka
  • Platformy sprzętowe: XOne, PS4, WiiU
  • Termin premiery: koniec 2015 / początek 2016

Tych z Was, którzy ciepło wspominają platformowe Giana Sisters: Twisted Dreams z 2012 roku (albo któreś ze starszych wcieleń serii), z pewnością ucieszą wieści, do jakich dotarł serwis Nintendo Life, bawiąc w Hamburgu na imprezie Reeperbahn Festival. Choć wspomniane wydarzenie koncentruje się na branży muzycznej, nie zabrakło tam również przedstawicieli innych sektorów rozrywki – w tym twórców gier. Znaleźli się wśród nich członkowie niezależnego niemieckiego zespołu Black Forest Games, którzy zdradzili, że prowadzą prace nad Giana Sisters 2. Pozycja jest obecnie we wczesnej prototypowej fazie produkcji, zatem na jej premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać – twórcy celują w debiut pod koniec 2015 lub na początku 2016 roku. Docelowymi platformami sprzętowymi gry są konsole Xbox One, PlayStation 4 i Wii U. Niestety, deweloper nie był łaskawy podzielić się jakimikolwiek szczegółami na temat rozgrywki czy fabuły w swoim nowym dziele.

Studio Black Forest Games pracuje nad Giana Sisters 2 - ilustracja #2Cykl Giana Sisters został zapoczątkowany w 1987 roku przez stworzoną w niemieckim zespole Time Wrap Productions grę The Great Giana Sisters. Kontrowersje wokół tej pozycji – podejrzanie podobnej do święcącego wówczas triumfy Super Mario Bros. – sprawiły, że marka pozostała uśpiona przez ponad dwie dekady i w oficjalnej formie powróciła dopiero w 2009 roku. Stało się to za sprawą gry Giana Sisters DS, stworzonej przez zespół Spellbound i przeznaczonej, jak sam tytuł wskazuje, na handheld Nintendo DS. Fanom cyklu będącym użytkownikami innych platform sprzętowych na jego triumfalny powrót przyszło poczekać trochę dłużej, do 2012 roku – wtedy to studio Black Forest Games wypuściło wspomniane Giana Sisters: Twisted Dreams, sfinansowawszy produkcję swojego dzieła za pośrednictwem serwisu Kickstarter (zebrano prawie 200 tysięcy dolarów). Tytuł odniósł sukces, sprzedając się w ciągu półtora roku w liczbie ponad miliona egzemplarzy – nic dziwnego zatem, że postanowiono przygotować sequel (przedtem opracowawszy jeszcze samodzielny dodatek do „jedynki”, Rise of the Owlverlord).