Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2020, 15:59

Star Wars kontratakuje - Disney zapowiedział masę nowych produkcji

Lucasfilm zapowiedział zawrotną ilość nowych projektów w uniwersum Star Wars. Nadchodzące produkcje zmierzają w większości na Disney+, ale są też premiery kinowe.

10 grudnia w Walt Disney Company odbył się Dzień Inwestora, który równie dobrze mógłby nazywać się Dniem Fanów Star Wars. Kathleen Kennedy, dyrektor Lucasfilmu, zdradziła w trakcie tej imprezy szczegóły dotyczące jedenastu nowych filmów i seriali osadzonych w gwiezdnym uniwersum. O części z tych projektów już słyszeliśmy, części mogliśmy się spodziewać, ale kilka wydaje się całkowicie świeżych i zaskakujących. Czytajcie i przekonajcie się sami, jakie cuda przygotowała dla nas Myszka Miki.

Rogue Squadron - film, premiera kinowa w 2023 roku

Jedną z największych sensacji jest nadciągający film pełnometrażowy Rogue Squadron, o którym więcej piszemy tutaj. Za reżyserię odpowiada Patty Jenkins, która dopiero co zgarnęła morze pochwał za Wonder Woman 1984. Historia opowie o szwadronie rebelianckich pilotów zasiadających za sterami X-wingów. Co ciekawe, Patty Jenkins zdradziła, że realizacja tego filmu ma dla niej znaczenie osobiste:

Od kiedy zajmuję się filmem, moim wielkim marzeniem było zrealizowanie dzieła o pilotach bojowych. Ja sama jestem córką wspaniałego pilota - jedne z najlepszych wspomnień, jakie mam, dotyczą mojego taty i jego oddziału, jak podrywali się każdego ranka w swoich F4. Czułam wtedy i słyszałam ogromną energię i uniesienie. Kiedy odszedł, służąc swojemu krajowi, rozpaliło to we mnie pragnienie, aby pewnego dnia przelać wszystkie tamte emocje na film. Kiedy perfekcyjna do tego celu opowieść pojawiła się w połączeniu z inną moją wielką miłością - jedynym w swoim rodzaju światem Star Wars - wiedziałam już, że znalazłam swój kolejny film.

Rogue Squadron będzie miał premierę kinową na święta Bożego Narodzenia w 2023 roku.

Nienazwany film Taiki Waititiego

O drugim nadciągającym filmie wiemy na razie niewiele więcej niż to, że będzie go reżyserował Taika Waititi. W przypadku tego reżysera samo nazwisko może jednak sugerować, czego możemy się spodziewać. Waititi zrobił m.in. Thor: Ragnarok czy Jojo Rabbit - utwierdzając swoją pozycję jako twórcy całkowicie nieszablonowego. Kathleen Kennedy potwierdziła, że Waititi dostanie szansę zrobić Star Wars w swoim stylu:

Podejście Taiki do Star Wars będzie świeże, niespodziewane i... unikatowe. Jego niesamowity talent i poczucie humoru zabiorą publiczność na niezapomnianą przejażdżkę.

Obi-Wan Kenobi - serial, premiera na Disney+

Star Wars kontratakuje - Disney zapowiedział masę nowych produkcji - ilustracja #1

Od kiedy w sierpniu 2019 roku podczas D23 Expo zapowiedziano, że Ewan McGregor powróci jako Obi-Wan Kenobi, fani z entuzjazmem wypatrywali kolejnych sygnałów nadchodzącej produkcji. Teraz znamy nieco więcej szczegółów.

Serial będzie się toczył 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Zostało już potwierdzone, że Obi-Wan ponownie napotka na swojej drodze Dartha Vadera - w tej roli powróci Hayden Christensen, odtwórca roli Anakina Skywalkera w Ataku klonów i Zemście Sithów.

Za serial odpowiedzialna będzie Deborah Chow, która miała już możliwość pracować przy Star Wars, reżyserując kilka odcinków 1. sezonu Mandalorianina.

Ahsoka - miniserial, premiera prawdopodobnie na Disney+

Star Wars kontratakuje - Disney zapowiedział masę nowych produkcji - ilustracja #2

Wygląda na to, że Disney naprawdę wziął sobie do serca prośby fanów i postanowił powierzyć kolejne gwiezdnowojenne projekty w ręce Dave'a Filoniego i Jona Favreau. To właśnie oni będą producentami miniserialu opowiadającego o Ahsoce Tano, w którą ponownie wcieli się znana z Mandalorianina Rosario Dawson.

Rangers of the New Republic - serial, premiera prawdopodobnie na Disney+

Star Wars kontratakuje - Disney zapowiedział masę nowych produkcji - ilustracja #3

Kolejny projekt produkowany przez duet Filoni-Favreau. Akcja będzie toczyła się równolegle do fabuły serialu Mandalorianin. Możemy spodziewać się, że wątki obu seriali będą się przenikać, co może doprowadzić do ciekawych efektów.

Lando - serial, premiera na Disney+

Mamy informację o serialu, którego głównym bohaterem będzie Lando Calrissian, znany m.in. z Imperium Kontratakuje i filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie. Za reżyserię będzie odpowiadał Justin Simien.

Andor - serial, premiera na Disney+ w 2022 roku

Star Wars kontratakuje - Disney zapowiedział masę nowych produkcji - ilustracja #4

Disney nie zapomniał także o docenionym przez fanów Rogue One, czyli po polsku (czy nam się to podoba, czy nie) Łotrze 1. Andor, reżyserowany przez Tony'ego Gilroya, będzie prequelem Łotra 1. i jest zapowiadany jako „intensywny thriller szpiegowski”. Już od jakiegoś czasu pojawiały się sygnały, że produkcja jest w planach, ale dobrze wiedzieć, że nic się w tej kwestii nie zmieniło – serial natrafiał po drodze na różne problemy, łącznie ze stratą showrunnera.

Filmik zza kulis, który możecie obejrzeć powyżej, zdradza, że ogromny nacisk położono tym razem na modele kosmitów, co może sugerować, że „różnorodność rasowa” rebelianckich szpiegów będzie w Andor nieco bliższa temu, jak wyglądało to w starych częściach Gwiezdnych wojen. Przypomnijmy, że jednym z mankamentów Rogue One, jaki wytykali fani, była marginalizacja roli Bothan, którzy zgodnie z fabułą Nowej nadziei oddali życie, aby zdobyć plany Gwiazdy Śmierci. Disney, tworząc Łotra 1., opowiedział po prostu inną historię, w której wszystkie ważne postaci były ludźmi.

W Andor ponownie zobaczymy Diego Lunę jako rebelianckiego szpiega Cassiana Andora, a dodatkowo - m.in. Genevieve O’Reilly jako Mon Mothmę czy Adrię Arjonę, która dołączyła do obsady w sierpniu tego roku. Produkcja serialu ruszyła trzy tygodnie temu w studiach w Londynie.

 

The Acolyte - serial, premiera na Disney+

To może być jeden z ciekawszych, a zupełnie nieoczywistych ruchów Disneya. The Acolyte ma być thrillerem w atmosferze mrocznej tajemnicy, ukazującym odrodzenie sił ciemnej strony Mocy w epoce schyłku Wysokiej Republiki - a więc około dwieście lat przed wydarzeniami z Mrocznego Widma. Brzmi jak coś, czego naprawdę na ekranie jeszcze nie widzieliśmy. Za The Acolyte odpowiadać będzie Leslie Headland.

Star Wars: The Bad Batch - serial animowany, premiera na Disney+

Star Wars kontratakuje - Disney zapowiedział masę nowych produkcji - ilustracja #5

Jeżeli obawialiście się, że wraz z siódmym sezonem Wojen klonów Disney zamknie temat i pójdzie w kierunku seriali animowanych o bardziej uproszczonej kresce, to - całe szczęście - były to obawy przedwczesne. Pierwsze sygnały o Bad Batch pojawiły się w lipcu tego roku, teraz Disney rozwinął temat i pokazał zwiastun produkcji.

Nowy serial, utrzymany w dokładnie tej samej estetyce co Wojny klonów, opowie o oddziale eksperymentalnych żołnierzy, znanym jako Bad Batch, wśród których każdy odznacza się jakąś specjalną umiejętnością.

Z członkami Bad Batch zdążyliśmy już się zapoznać w dziele Filoniego. Teraz obejrzymy, jak potoczyły się ich losy po rozkazie 66, gdy galaktykę ogarnął chaos, z którego wyłoniło się Imperium. Jak łatwo się domyślić, oddział Bad Batch nie dołączy do szeregów imperialnej armii - zamiast tego czeka ich los najemników desperacko próbujących utrzymać się na powierzchni.

The Bad Batch otrzymało efektowny zwiastun (lepiej trochę ściszcie, jeśli macie słuchawki):

 

Star Wars: Visions - 10 krótkometrażowych anime

Star Wars kontratakuje - Disney zapowiedział masę nowych produkcji - ilustracja #6

Ten projekt wprowadzi do uniwersum Gwiezdnych wojen nieco estetyki rodem z Japonii. Visions składać się będzie z dziesięciu animowanych krótkich filmów, stworzonych przez kilku najlepszych na świecie twórców anime, w najlepszych japońskich studiach.

A Droid Story - film lub serial (niesprecyzowane), premiera na Disney+

Ostatni z zapowiedzianych projektów, lecz na pewno nie mniej interesujący od poprzednich - A Droid Story ma na celu wycisnąć ile się da z możliwości, jakie daje współczesna animacja i efekty wizualne. Lucasfilm Animation połączy siły z firmą Industrial Light & Magic, odpowiedzialną za większość efektów w Gwiezdnych wojnach, aby stworzyć widowisko na wyjątkowym poziomie.

W A Droid Story nie zabraknie oczywiście kultowej pary robotów - R2-D2 i C-3PO. Co ciekawe, będzie im towarzyszył zupełnie nowy, niezapowiedziany jeszcze bohater.

Podsumowanie

To wszystko, co na ten moment wiemy. Jeżeli dotarliście aż tutaj, możecie się uważać za prawdziwych fanów Star Wars. Liczba projektów zapowiedzianych przez Disneya jest przytłaczająca, ale daje też nadzieję, że uniwersum stworzone przez George'a Lucasa czeka godna przyszłość - podobnie jak platformę Disney+, która nie musi już obawiać się o przyrost subskrybentów.

A Wy jak myślicie? Który z przedstawionych filmów / seriali jest Waszym zdaniem najbardziej obiecujący? A może któryś z nich zapowiada się na całkowitą klapę? Napiszcie w komentarzach.