Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2020, 10:03

autor: Aquma

Twórca God of War zachęca do stworzenia gry Mandalorian

Cory Barlog ze studia Sony Interactive Entertainment Santa Monica chciałby, by ktoś stworzył grę bazującą na serialu The Mandalorian osadzonym w uniwersum Gwiezdnych wojen.

W SKRÓCIE:

  1. w serii postów na Twitterze dyrektor kreatywny studia Sony Santa Monica wyraził nadzieję, że ktoś pracuje już nad grą The Mandalorian;
  2. zdaniem Cory’ego Barloga serial Disney+ jest świetnym materiałem na grę single-player.

Cory Barlog – dyrektor kreatywny studia SIE Santa Monica, odpowiedzialnego za znaną serię przygodowych gier akcji God of Warzachęcił deweloperów do stworzenia gry opartej na gwiezdnowojennym serialu Disney+ The Mandalorian. Jego zdaniem jest to świetny materiał na angażująca produkcję z wyrazistym scenariuszem i ciekawym gameplayem.

Twórca God of War zachęca do stworzenia gry Mandalorian - ilustracja #1
Cory Barlog o grze The Mandalorian – część 1.

Jeśli ktoś nie pracuje nad wspaniałą grą Mandalorian dla pojedynczego gracza, w której grasz łowcą nagród latającym swoim statkiem z systemu do systemu, odbierającym nagrody, ulepszającym zbroję Beskar i wdającym się w różnego rodzaju przygody, to naprawdę nie wiem, co my tu w ogóle robimy.

Pisząc „wspaniała gra dla pojedynczego gracza” mam na myśli silny nacisk na rozwój postaci (w rozumieniu narracyjnym – chodzi o bohatera zmieniającego się stopniowo w związku z tym, przez co przeszedł – przyp. red.), z ludzkimi triumfami, które można zrozumieć, przegranymi + pozornie niemożliwymi decyzjami, z którymi trzeba się zmagać.

Nie tylko strzelanie, ale i przetrwanie - zarówno w sensie fizycznym, jak i emocjonalnym. Chociaż mam nadzieję, że strzelanie też będzie fajne – czytamy.

Warto przy tym zaznaczyć, że twórca God of War nie sugeruje, że ma jakieś informacje na temat powstającej, niezapowiedzianej gry tego typu. Wyraża po prostu swoje pragnienie i ma nadzieję, że jeśli nikt dotychczas nie wpadł na tego typu pomysł, to jego tweety zainspirują jakiegoś dewelopera.

Twórca God of War zachęca do stworzenia gry Mandalorian - ilustracja #2
Cory Barlog o grze The Mandalorian – część 2.

Założę się, że gdzieś tam jest deweloper, który potajemnie nad tym pracuje i polajkował ten tweet, po cichu mówiąc w ten sposób "działam!".

Tej całkowicie fikcyjnej osobie, którą właśnie stworzyłem w mojej głowie, mówię... <3

Przepraszam wszystkich twórców, którzy polubili ten post... Wszyscy jesteście teraz częścią tego spiskowego snu, który przechodzę za każdym razem, gdy próbuję znaleźć jakąś inspirację dla mojej własnej podróży twórczej, konsumując wielkie dzieła tych, których bardzo podziwiam.

Przepraszam, moja wina – czytamy dalej.

Użytkownicy forum Reddit dopatrują się w tych wpisach sugestii, że być może Cory Barlog sam chciałby stworzyć grę The Mandalorian, jednak warto pamiętać, że licencja na produkcje osadzone w uniwersum Star Wars nadal znajduje się w rękach koncernu Electronic Arts, zaś zespół odpowiedzialny za God of War jest pod skrzydłami Sony. Mimo to trudno odmówić Cory’emu Barlogowi racji – przygody zamaskowanego łowcy nagród i Baby Yody to świetny materiał na grę wideo.

  1. The Mandalorian to najlepsze co przydarzyło się Star Wars od Powrotu Jedi
  2. Recenzja gry God of War – arcydzieło rzezi tylko na PS4
  3. God of War – poradnik
  4. God of War – strona oficjalna