Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 października 2019, 21:40

autor: aadamus

Ewan McGregor zdradza nowe szczegóły serialu Star Wars Obi-Wan Kenobi

Jak wiadomo, Disney pracuje nad kilkoma serialami osadzonymi w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jeden z nich skupia się na postaci o Obi-Wana Kenobiego. Za sprawą odtwórcy głównej roli – Ewana McGregora – poznaliśmy nowe informacje związane z produkcją.

Poznaliśmy nowe informacje związane z serialem o Obi-Wanie Kenobim. - Ewan McGregor zdradza nowe szczegóły serialu Star Wars Obi-Wan Kenobi - wiadomość - 2019-10-26
Poznaliśmy nowe informacje związane z serialem o Obi-Wanie Kenobim.

Chociaż Disney robi przerwę w wydawaniu filmowych odsłon Gwiezdnych wojen, to fani serii mogą spać spokojnie. Amerykański gigant pracuje bowiem nad serialami osadzonymi w popularnym uniwersum, jak chociażby The Mandalorian. Jednym z nich jest również Star Wars: Obi-Wan Kenobi, skupiający się na losach tytułowej postaci po zakończeniu akcji Zemsty Sithów. Do dziś nie znaliśmy praktycznie żadnych informacji związanych z produkcją. Sytuacja ta uległa jednak zmianie za sprawą Ewana McGregora. Odtwórca głównej roli zdecydował się podzielić szczegółami na jej temat.

W czasie wywiadu udzielonego magazynowi Men's Journal, Ewan McGregor zdradził, że przez ostatnie cztery lata nie mógł się wypowiadać na temat produkcji. Możliwość ujawnienia informacji jest więc dla niego ogromną ulgą.

McGregor poinformował, że serial będzie liczył 6 jednogodzinnych odcinków. Jego akcja będzie rozgrywać się między wydarzeniami ukazanymi w epizodach III i IV. Oznacza to, że umiejscowiono ją w czasie, kiedy to Obi-Wan Kenobi mieszka na Tatooine i pilnuje dorastającego tam Luke’a Skywalkera. Nie jest jednak pewne, czy akcja będzie działa się tylko na tej pustynnej planecie. Jeśli tak, byłby to niewykorzystany przez twórców potencjał. Uniwersum Gwiezdnych wojen jest bowiem niezwykle bogate i daje filmowcom, niemal nieograniczone możliwości w prezentowaniu nowych miejsc.

Obi-Wan Kenobi ulegnie natomiast przemianie. McGregor podkreślił, że chce odegrać swoją rolę inaczej, niż robił to w czasie epizodu III. Postara się on wykreować postać w taki sposób, by była ona bliższa korzeniom serii i czasom, kiedy to wcielał się w nią Alec Guinness.

Chcę zbliżać się do tego Obi-Wana, jakiego zagrał Alec Guinness. Mam wrażenie, że będąc starszym będzie mi łatwiej to zrobić.

Udzielając wywiadu, Ewan McGregor przyznał się także, że nigdy nie oglądał Star Wars ze swoim udziałem, ale dochodziły go opinie, że były one mocno polityczne.

Serial o Obi-Wanie Kenobim zadebiutuje w ramach usługi Disney+. W czasie tegorocznej edycji D23 Expo poinformowano, że scenariusz do serialu jest gotowy, a zdjęcia nie rozpoczną się przed 2020 rokiem.