A gdyby… w wersji Star Wars? Hayden Christensen o wymarzonej alternatywnej historii Anakina

Hayden Christensen, zapytany o serial A gdyby…? w wersji Star Wars, podzielił się alternatywną wersją wydarzeń, którą chciałby zobaczyć.

filmomaniak.pl

Edyta Jastrzębska

A gdyby… w wersji Star Wars? Hayden Christensen o wymarzonej alternatywnej historii Anakina, źródło grafiki: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów, George Lucas, Lucasfilm, 2005.
A gdyby… w wersji Star Wars? Hayden Christensen o wymarzonej alternatywnej historii Anakina Źródło: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów, George Lucas, Lucasfilm, 2005.

A gdyby…? Miłośnicy różnych serii uwielbiają rozważać alternatywne scenariusze wydarzeń znanych z filmów, seriali, książek gier… Ze wszystkiego, czym się pasjonują. W przypadku wielkich serii, do których zdecydowanie można zaliczyć Gwiezdne wojny, takich scenariuszy jest masa. I jeden postanowił dorzucić od siebie Hayden Christensen, odtwórca Anakina Skywalkera w trylogii prequeli oraz w serialu Obi-Wan Kenobi.

Jak zatem wygląda wymarzona alternatywna wersja wydarzeń Christensena, którą aktor zdradził podczas Fan Expo w Filadelfii?

Historia dalej by się rozwijała, a [Anakin] nie przeszedłby na Ciemną Stronę Mocy. Zobaczylibyśmy, jak razem z Padme wychowują młodych Luke'a i Leię. Wujek Obi też byłby obok.

Wizja przyjemna i szczęśliwa. Ale jeśli zostałaby zrealizowana, nie poznalibyśmy wielu niezwykłych historii ze świata Gwiezdnych wojen, zatem dobrze jest, jak jest. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wyobrazić sobie, jak to wszystko wyglądałoby, gdyby wizja Christensena się ziściła.

I może miałaby na to szansę, gdyby producenci odpowiedzialni za to uniwersum zdecydowali się stworzyć serię na wzór A gdyby…? Marvela. Byłby to idealny pomysł do wykorzystania w takiej produkcji, tym bardziej, że chodzi o koncepcję bardzo popularną pośród fanów, którzy rozważają różne alternatywne scenariusze ze świata Star Wars.

Co by było, gdyby Anakin nie przeszedł na Ciemną Stronę Mocy?

Choć na razie nie zanosi się na to, żebyśmy mieli zobaczyć serial A gdyby…? w wersji Star Wars, to jednak nie znaczy, że nie mamy szansy w ogóle przekonać się, jak podobne scenariusze mogłyby wyglądać. Właściwie to jeden z miłośników tego uniwersum, użytkownik Twittera o nicku Columbo, przygotował prace, które idealnie wpisują się w pomysł Christensena.

Wygląda to wręcz rozkosznie i zaostrza apetyt na poznanie podobnej historii w wersji serialowej. Na razie jednak musimy zadowolić się powyższymi fan artami i innymi dziełami fanów, których na podobny temat prawdopodobnie w sieci jest wiele.

A kto wie… Może Disney i Lucasfilm faktycznie zdecydują się pójść śladami Marvela i stworzą serial, w którym realizacja tego alternatywnego scenariusza będzie możliwa?

Całą serię Gwiezdne wojny możesz obejrzeć na platformie Disney+.

Część odnośników na tej stronie to linki afiliacyjne. Klikając w nie zostaniesz przeniesiony do serwisu partnera, a my możemy otrzymać prowizję od dokonanych przez Ciebie zakupów. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Film:Gwiezdne Wojny: Część III - Zemsta Sithów(Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith)

premiera: 2005sci-fiprzygodowyakcja

Wojny Klonów po trzech latach zmierzają ku końcowi, a Anakin zostaje zwabiony planem władania galaktyką. Chronologicznie jest to trzecia część sagi Gwiezdne wojny, choć powstała jako szósta w 2005 roku. Za reżyserię ponownie odpowiadał George Lucas.

Film Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Film:Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne Widmo(Star Wars: Episode I - The Phantom Menace)

premiera: 1999przygodowyakcjasci-fi

Obi-Wan Kenobi oraz Qui-Gon Jinn zostają wysłani na planetę Naboo, aby wynegocjować pokój z Federacją Handlową. Darth Sidious krzyżuje im jednak plany, dokonując inwazji na tę małą planetę. Jedi wraz z królową Naboo uciekają na Tatooine i poznają małego chłopca imieniem Anakin.

Film Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Film:Gwiezdne Wojny: Część II - Atak Klonów(Star Wars: Episode II - Attack of the Clones)

premiera: 2002przygodowyakcjasci-fi

Wiele lat po bitwie na Naboo nie wszyscy wciąż chcą grać pod dyktando Republiki, przez co królowej Amidali grozi wielkie niebezpieczeństwo. Do jej ochrony zostają przydzieleni Jedi Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi, którzy przypadkowo odkrywają tajemniczy spisek.

Film Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
Podobało się?

4

Edyta Jastrzębska

Autor: Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
10
24

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum filmy i seriale scifi

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl