Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2019, 08:40

autor: Serek

Znamy reżyserkę serialu o Obi-Wanie Kenobim

Poznaliśmy reżyserkę serialu o przygodach Obi-Wana Kenobiego. Będzie nią Deborah Chow, która niedawno zakończyła prace na planie innego widowiska Disneya - The Mandalorian. Za scenariusz odpowiada natomiast Hossein Amini.

Coraz więcej konkretów na temat serialu o Obi-Wanie. - Znamy reżyserkę serialu o Obi-Wanie Kenobim - wiadomość - 2019-09-28
Coraz więcej konkretów na temat serialu o Obi-Wanie.

Wiadomość o serialu poświęconym jednemu z najbardziej lubianych mistrzów Jedi gruchnęła jak grom z jasnego nieba (ci, którzy oglądali ósmy epizod mogą się domyślać, że to sprawka Yody). Po latach domysłów i spekulacji, podczas imprezy D23 Expo ogłoszono, że powstanie widowisko dedykowane Obi-Wanowi Kenobiemu. Ku uciesze fanów, potwierdzono również, że w tej roli zobaczymy Ewana McGregora. Do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele o ekipie, która będzie odpowiedzialna za serial.

Wygląda jednak na to, że Disney powoli odsłania karty. Na oficjalnej stronie marki Star Wars możemy przeczytać, że reżyserką serialu o generale Kenobim będzie Deborah Chow, która właśnie zakończyła prace na planie The Mandalorian. Przypomnijmy, że widowisko zadebiutuje na platformie Disney+ w listopadzie tego roku. Co do pani Chow, to ma ona bogate doświadczenie w pracy na planach zdjęciowych popularnych serii. Odpowiadała między innymi za Iron Fista, Jessicę Jones czy Mr. Robot. Scenariuszem „Obi-Wana” zajął się natomiast Hossein Amini (Alienista, Drive).

O wyborze reżyserki dla serialu o Obi-Wanie wypowiedziała się Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm:

Bardzo chcieliśmy wybrać reżysera, który będzie w stanie zbadać zarówno cichą determinację, jak i całą aurę tajemniczości postaci Obi-Wana w sposób, który płynnie wpisze się w historię Gwiezdnych wojen. Opierając się na jej fenomenalnej pracy nad rozwojem bohaterów w The Mandalorian, jestem absolutnie pewna, że Deborah jest właściwą osobą do opowiedzenia tej historii.

Przypomnijmy, że The Mandalorian oraz seria o Obi-Wanie Kenobim będą częścią Disney+, czyli platformy streamingowej od Disneya. Oprócz nich znajdą się tam również inne gwiezdnowojenne produkcje, a biorąc pod uwagę fakt, że Kevin Feige zaangażował się w prace nad marką, to nikogo nie powinno dziwić, że Gwiezdne wojny powoli zmieniają się w coś na wzór Marvel Cinematic Universe. Czy to wyjdzie kilkudziesięcioletniej serii na dobre, przekonamy się pewnie niebawem.

  1. Oficjalna strona internetowa Star Wars