Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2019, 08:40

autor: Serek

Znamy reżyserkę serialu o Obi-Wanie Kenobim

Poznaliśmy reżyserkę serialu o przygodach Obi-Wana Kenobiego. Będzie nią Deborah Chow, która niedawno zakończyła prace na planie innego widowiska Disneya - The Mandalorian. Za scenariusz odpowiada natomiast Hossein Amini.

Coraz więcej konkretów na temat serialu o Obi-Wanie. - Znamy reżyserkę serialu o Obi-Wanie Kenobim - wiadomość - 2019-09-28
Coraz więcej konkretów na temat serialu o Obi-Wanie.

Wiadomość o serialu poświęconym jednemu z najbardziej lubianych mistrzów Jedi gruchnęła jak grom z jasnego nieba (ci, którzy oglądali ósmy epizod mogą się domyślać, że to sprawka Yody). Po latach domysłów i spekulacji, podczas imprezy D23 Expo ogłoszono, że powstanie widowisko dedykowane Obi-Wanowi Kenobiemu. Ku uciesze fanów, potwierdzono również, że w tej roli zobaczymy Ewana McGregora. Do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele o ekipie, która będzie odpowiedzialna za serial.

Wygląda jednak na to, że Disney powoli odsłania karty. Na oficjalnej stronie marki Star Wars możemy przeczytać, że reżyserką serialu o generale Kenobim będzie Deborah Chow, która właśnie zakończyła prace na planie The Mandalorian. Przypomnijmy, że widowisko zadebiutuje na platformie Disney+ w listopadzie tego roku. Co do pani Chow, to ma ona bogate doświadczenie w pracy na planach zdjęciowych popularnych serii. Odpowiadała między innymi za Iron Fista, Jessicę Jones czy Mr. Robot. Scenariuszem „Obi-Wana” zajął się natomiast Hossein Amini (Alienista, Drive).

O wyborze reżyserki dla serialu o Obi-Wanie wypowiedziała się Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm:

Bardzo chcieliśmy wybrać reżysera, który będzie w stanie zbadać zarówno cichą determinację, jak i całą aurę tajemniczości postaci Obi-Wana w sposób, który płynnie wpisze się w historię Gwiezdnych wojen. Opierając się na jej fenomenalnej pracy nad rozwojem bohaterów w The Mandalorian, jestem absolutnie pewna, że Deborah jest właściwą osobą do opowiedzenia tej historii.

Przypomnijmy, że The Mandalorian oraz seria o Obi-Wanie Kenobim będą częścią Disney+, czyli platformy streamingowej od Disneya. Oprócz nich znajdą się tam również inne gwiezdnowojenne produkcje, a biorąc pod uwagę fakt, że Kevin Feige zaangażował się w prace nad marką, to nikogo nie powinno dziwić, że Gwiezdne wojny powoli zmieniają się w coś na wzór Marvel Cinematic Universe. Czy to wyjdzie kilkudziesięcioletniej serii na dobre, przekonamy się pewnie niebawem.

  1. Oficjalna strona internetowa Star Wars
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.