Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 16:22

autor: Froozyy

Road 96 - proceduralna, klimatyczna przygodówka z tysiącami możliwych zakończeń

Niezależne studio DigixArt pokazało światu swoją nową produkcję - Road 96. Tytuł ten będzie przygodówką o ucieczce z reżimowego państwa z proceduralnie generowanymi wydarzeniami.

Na tegorocznej gali rozdania nagród The Game Awards francuskie studio DigixArt (odpowiedzialne za 11-11: Memories Retold i Lost In Harmony: Kaito's Adventure) zapowiedziało swoją nową produkcję – Road 96. Będzie to proceduralnie generowana przygodówka, w której wcielimy się w podróżnika chcącego w 1996 roku przedostać się przez granicę reżimowego państwa.

Rozgrywka oparta zostanie na losowych wydarzeniach, na które natkniemy się podczas wyprawy – będziemy decydować m.in. o tym, z kim zechcemy podróżować oraz w jaki sposób potraktujemy innych podróżników. Nie zabraknie pełnych akcji i emocji scen, które wpłyną na nasze losy i zakończenie historii. Na graczy czekać będą tysiące możliwości poprowadzenia przygody w Road 96. Produkcja ukaże się 2021 roku (również w polskiej wersji językowej) i na razie zapowiedziano tylko jej wersję na komputery osobiste.