Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 16:43

autor: Entelarmer

Mass Effect - nowa odsłona powstaje pod okiem weteranów serii

Mike Gamble ze studia BioWare poinformował o powrocie do zespołu twórców poprzednich odsłon serii Mass Effect. Do prac nad nową grą z cyklu dołączyli m.in. Dusty Everman oraz Derek Watts.

Spośród wielu materiałów pokazanych w ramach The Game Awards 2020 nie najmniejsze emocje wzbudził zwiastun nowej gry z cyklu Mass Effect. O tej nie wiemy jeszcze zbyt wiele, ale najwyraźniej znajdzie się w niej coś dla fanów oryginalnej trylogii. Zresztą nie tylko w grze zobaczymy powrót starych znajomych. Nadzorujący prace nad projektem Mike Gamble wspomniał na Twitterze o dołączeniu do BioWare kilku osób, które maczały palce przy tworzeniu poprzednich odsłon serii. Przybrało to formę serii wpisów zamieszczonych przez część z tych deweloperów, a przekazanych dalej przez Gamble’a.

Wśród powracających weteranów znaleźli się scenarzysta Dusty Everman oraz główna projektantka cutscenek Parrish Ley (oboje pracowali nad Mass Effect od pierwszej odsłony cyklu). Do zespołu dołączył także dyrektor artystyczny Derek Watts oraz programista Brenon Holmes. Wygląda więc na to, że choć formalnie nad następną odsłoną cyklu pracuje „nowa” grupa deweloperów (z Mikiem Gamble’em na czele), to sporo do powiedzenia będą miały osoby po części odpowiadające za sukces oryginalnej trylogii. Czy przełoży się to na triumfalny powrót marki z zapomnienia, w którym Mass Effect pozostaje de facto od czasu premiery Andromedy? Niewykluczone, ale na razie jest za wcześnie na osądy.