Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2020, 04:09

autor: Vergil

Nowa gra z serii Mass Effect na pierwszym zwiastunie

Studio BioWare zaprezentowało teaser trailer piątej odsłony cyklu Mass Effect. Projekt nosi roboczą nazwę The Next Mass Effect, a w zapowiadającym go materiale wideo możemy zobaczyć między innymi Liarę T'Soni oraz usłyszeć Żniwiarzy.

Studio BioWare zrobiło niespodziankę graczom i zaprezentowało teaser trailer piątej odsłony cyklu Mass Effect. Jako że omawiany projekt nie ma nawet tytułu (autorzy określają go mianem „Następnego Mass Effecta”, ang. „The Next Mass Effect”), na jakiekolwiek oficjalne konkrety na jego temat zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Dobrze jednak wiedzieć, że BioWare nie porzuciło jednej ze swoich flagowych serii po „takim sobie” przyjęciu jej najnowszej odsłony.

Enigmatyczny materiał wideo zabiera nas w podróż przez galaktykę (co ciekawe, jej wygląd odpowiada bardziej Galaktyce Andromedy aniżeli Drodze Mlecznej). Kamera mija rozmaite kosmiczne struktury, gwiazdy, planety i księżyce, a także... zniszczony przekaźnik masy. W końcu trafiamy na powierzchnię skutego lodem globu; wędruje po nim Liara T’Soni (!), która w śniegu znajduje element wyposażenia żołnierzy Przymierza. W tle widać natomiast statek, przy którym stoją Kroganin, Salarianin oraz Drell.

Wszystko to sugeruje, że kolejny Mass Effect przedstawi dalszy ciąg historii z oryginalnej trylogii. Dźwięki wydawane przez Żniwiarzy zdają się natomiast podpowiadać, że o wojnie z maszynami nie zapomnimy tak łatwo.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Mass Effect