Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2020, 06:03

autor: Ender

Nowy film Star Wars od reżyserki Wonder Woman. Wiemy, kiedy premiera

Znamy tytuł oraz datę premiery kolejnego pełnometrażowego filmu z uniwersum gwiezdnych wojen. Będzie nim Star Wars: Rogue Squadron, w reżyserii Patty Jenkins, która odpowiada za superbohaterską serię z Wonder Woman w roli głównej.

Ostatnia w tym roku konferencja Disneya przeznaczona dla inwestorów, która odbyła się w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu, cechowała się ogromnym rozmachem i obfitowała w liczne zapowiedzi. Wydarzenie miało uspokoić akcjonariuszy, którzy przez cały ten rok obserwują bezprecedensowe problemy finansowe giganta wywołane globalną pandemią.

Jednym z filarów medialnego imperium Disneya w kolejnych latach pozostanie Star Wars. Disney nie tylko zapowiedział lub potwierdził premierę aż dziesięciu (!) seriali dla Disney+ osadzonych w uniwersum sagi, ale przedstawił także kolejny planowany film pełnometrażowy. Mowa tu o Star Wars: Rogue Squadron. Obraz jako pierwszy reprezentant serii trafi na ekrany kinowe po wtopie, którą okazały się Gwiezdne wojny: Skywalker. Przebudzenie.

Premiera Star Wars: Rogue Squadron planowana jest na święta Bożego Narodzenia 2023 roku. Reżyserią filmu zajmie się Patty Jenkins, świetnie znana fanom kina akcji dzięki superbohaterskim produkcjom Wonder Woman oraz Wonder Woman 1984. Fani Star Wars zauważą z pewnością od razu, że projekt będzie mocno inspirowany serią gier, książek oraz komiksów pod tym samym tytułem, które przedstawiły perypetie oddziału pilotów X-wingów walczących w szeregach Rebelii.

Nowy film Star Wars od reżyserki Wonder Woman. Wiemy kiedy premiera - ilustracja #1

Obraz będzie więc najprawdopodobniej, podobnie jak Rogue One, pełnym akcji filmem wojennym osadzonym w czasach oryginalnej trylogii. Co ciekawe, Jenkins czuje się osobiście związana z tą tematyką, ponieważ jej nieżyjący już ojciec przez lata służył w amerykańskim wojsku jako pilot myśliwca F-4. Jego postać ma być więc dla niej ogromną inspiracją. Reżyserka obiecuje fanom, że zrobi wszystko w swojej mocy, by nakręcić najlepszy film o pilotach w historii. O swoich doświadczeniach opowiada w krótkim klipie zamieszczonym na Twitterze.

Szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, potwierdziła również, że po premierze Star Wars: Rogue Squadron przyjdzie pora na film od rozchwytywanego ostatnio reżysera Taika Waititi, o którym dowiedzieliśmy się w maju tego roku. Projekt ma być „świeży, niespodziewany oraz... unikalny”, a jego preprodukcja przebiega obecnie bez większych przeszkód.

  1. Oficjalna strona Star Wars