Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2020, 19:20

autor: qjin

Taika Waititi nakręci nowy film Star Wars

Koncern Disney ujawnił, że jeden z nowych filmów Star Wars zostanie nakręcony przez Taikę Waititiego, reżysera takich produkcji, jak Thor: Ragnarok czy Jojo Rabbit. Ponadto potwierdzono, że Leslye Headland, współtwórczyni Russian Doll, wyprodukuje serial w uniwersum Gwiezdnych wojen dla platformy Disney+.

Taika Waititi nakręci nowy film Star Wars - ilustracja #1
Taika Waititi wyreżyseruje dla Disneya nie tylko Thor: Love and Thunder, ale również nowy film Star Wars.

Po zakończeniu najnowszej trylogii zamykającej historię Skywalkerów czeka nas dłuższa rozłąka od filmowych produkcji ze świata Star Wars. Firma Disney ma jednak ambitne plany. Dowiedzieliśmy się, że za kamerą jednego z nadchodzących filmów ze świata Gwiezdnych wojen stanie Taika Waititi, reżyser Thor: Ragnarok i Jojo Rabbit, który został nagrodzony w tym roku Oscarem za scenariusz, oraz seriali The Mandalorian (ostatni odcinek) i What We Do in the Shadows.

Taika Waititi ma odpowiadać nie tylko za reżyserię, ale również za scenariusz wspomnianego filmu Star Wars. Będzie on przy jego pisaniu współpracował z Krysty Wilson-Cairns, która zdobyła wcześniej doświadczenie w pracach nad serialem Penny Dreadful i wyróżnionym wieloma nagrodami filmem wojennym 1917.

Taika Waititi nakręci nowy film Star Wars - ilustracja #2
Disney zatrudnił kolejne osoby, które zajmą się nowymi projektami ze świata Gwiezdnych wojen.

Ponadto Disney potwierdził również wcześniejsze plotki i Leslye Headland (Russian Doll, Bachelorette) rzeczywiście pracuje obecnie nad nowym serialem ze świata Star Wars, przygotowywanym dla platformy Disney+. Według nieoficjalnych doniesień ma on skupiać się na kobiecych postaciach i przedstawi okres niepokazywany uprzednio w żadnych aktorskich Gwiezdnych wojnach. Headland będzie showrunnerką, producentem wykonawczym i scenarzystką omawianej produkcji.

Tytuły zarówno filmu, jak i serialu nie zostały ujawnione. Nie poznaliśmy również żadnych szczegółów ani terminów premiery, ale z pewnością sobie trochę na nie poczekamy. Przypominamy, że pierwszy obraz z planowanych kinowych Gwiezdnych wojen zadebiutuje najwcześniej pod koniec 2022 roku. Disney pracuje również nad innymi serialami Star Wars dla platformy Disney+, a mianowicie nad znajdującym się w postprodukcji drugim sezonem The Mandalorian, przygodami Obi-Wana Kenobiego (w tej roli ponownie ma wystąpić Ewan McGregor) oraz prequelem filmu Rogue One, który niedawno stracił showrunnera.