Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 kwietnia 2020, 14:14

autor: Adrian Werner

Serialowy prequel Star Wars Rogue One traci showrunnera

Serialowy prequel filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie stracił showrunnera. Raczej nie ma jednak powodów do obaw, gdyż zastąpi go Tony Gilroy, który był zaangażowany w ten projekt od początku jako producent, scenarzysta i reżyser.

Serialowy prequel Star Wars Rogue One traci showrunnera - ilustracja #1
Sukces The Mandalorian przetarł szlak dla wielu innych aktorskich seriali ze świata Gwiezdnych wojen.

Serial telewizyjny opowiadający o wcześniejszych losach Cassiana Andora, czyli postaci znanej z filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, właśnie stracił showrunnera. Pełniący tę rolę Stephen Schiff opuścił projekt. Nie podano oficjalnie, jaka była przyczyna tej decyzji.

Obowiązki showrunnera przejął Tony Gilroy, co oznacza, że zmiana na tym stanowisku powinna być bezproblemowa. Gilroy już wcześniej był bowiem jednym z głównych producentów i scenarzystów tego serialu. Współtworzył również fabułę filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Gilroy ma także wyreżyserować pierwszy odcinek. Możliwe, że zrobi to również z drugim epizodem, ale na razie nie jest to przesądzone.

Z bardziej pozytywnych wieści należy wspomnieć, że do obsady serialu dołączyło kilku aktorów. Jest wśród nich Genevieve O'Reill, co jest o tyle ciekawe, że aktorka ta wcieliła się w Mon Mothmę w filmowym Łotr 1, co oznacza, że postać ta powróci w telewizyjnym prequelu.

Ponadto do obsady dołączyła Denise Gough. Warto wspomnieć, że jakiś czas temu pisaliśmy o angażach do serialu aktorów Stellana Skarsgarda i Kyle’a Sollera.

Przypomnijmy, że serial zapowiedziano na 2021 rok, ale możliwe, że premiera ulegnie opóźnieniu z powodu koronawirusa. Jest to jeden z wielu telewizyjnych projektów planowanych dla serwisu Disney+. W postprodukcji znajduje się drugi sezon The Mandalorian, a w planach jest trzeci. Powstanie również produkcja o Obi-Wanie Kenobim, a kilka dni temu pisaliśmy o „kobiecym” serialu Star Wars, nad którym pracuje Leslye Headland, czyli współtwórczyni Russian Doll.

  1. Oficjalna strona internetowa Disneya
  2. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars