Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 kwietnia 2020, 09:34

Star Wars: The Mandalorian - powstanie 3. sezon serialu

W sieci pojawiły się wiarygodne doniesienia, że powstanie trzeci sezon serialu Star Wars: The Mandalorian. Twórcy pracują już nad scenariuszami i grafikami koncepcyjnymi, a kilka dni temu rozpoczęto budowę scenografii.

Star Wars: The Mandalorian - powstanie 3. sezon serialu - ilustracja #1
Historia Star Wars: The Mandalorian nie zamknie się w dwóch sezonach.

Wciąż wiele miesięcy dzieli nas od premiery drugiego sezonu Star Wars: The Mandalorian, ale okazuje się, że w planach jest trzeci. Co więcej, ruszyła już jego pre-produkcja. Informacje te pochodzą z serwisu Variety, nie są więc oficjalne, ale strona ta ma bardzo dobrą renomę, jeśli chodzi o takie doniesienia.

Według źródeł serwisu twórca serialu, czyli Jon Favreau, już od pewnego czasu pisze scenariusze trzeciego sezonu. Ponadto dział artystyczny studia Lucasfilm od kilku tygodni zajmuje się tworzeniem grafik koncepcyjnych. Z kolei w poniedziałek pracę rozpoczęła ekipa odpowiedzialna za budowę scenografii. Wiele czasu minie, nim ruszą zdjęcia, ale specyfika Star Wars: The Mandalorian powoduje, że zanim padnie pierwszy klaps konieczne są długie przygotowania.

Przypomnijmy, że serial Star Wars: The Mandalorian zadebiutował 12 listopada 2019 r. Premiera drugiego sezonu zapowiedziana została na październik tego roku. Zdjęcia do niego zakończono na początku marca, więc fani mają nadzieję, że pomimo koronawirusa postprodukcja będzie przebiegała zgodnie z planem i za pół roku nowe odcinki trafią do serwisu Disney+.

W oczekiwaniu na premierę drugiego sezonu pomóc może zapowiedziany niedawno serial dokumentalny, który opowie o kulisach produkcji i zaoferuje niedostępne wcześniej materiały wideo, wywiady oraz dyskusje. Projekt składać się będzie z ośmiu odcinków, a pierwszy z nich zadebiutuje 4 maja. Data ta określana jest mianem „Dnia Star Wars”, więc możemy spodziewać się, że wtedy zapowiedziane zostaną również nowe projekty związane z Gwiezdnymi wojnami. Liczymy również na pierwszy teaser drugiego sezonu The Mandalorian.

  1. Oficjalna strona internetowa Disneya
  2. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars