Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 kwietnia 2020, 12:57

autor: Adrian Werner

Dokument o Star Wars: The Mandalorian może zdradzić, kim jest Baby Yoda

Zapowiedziano serial dokumentalny opowiadający o produkcji pierwszego sezonu Star Wars: The Mandalorian. Projekt zadebiutuje w przyszłym miesiącu w Disney+.

Dokument o Star Wars: The Mandalorian może zdradzić, kim jest Baby Yoda - ilustracja #1
Oczekiwanie na premierę drugiego sezonu The Mandalorian umili serial dokumentalny.
Disney Gallery: The Mandalorian w skrócie:
  1. to serial dokumentalny o produkcji pierwszego sezonu The Mandalorian;
  2. składać się będzie z ośmiu odcinków;
  3. pierwszy epizod zadebiutuje 4 maja;
  4. serial dostępny będzie w serwisie Disney+.

Sporo jeszcze poczekamy na premierę drugiego sezonu Star Wars: The Mandalorian, ale okazuje się, że w międzyczasie fani będą mieli okazję obejrzeć serial dokumentalny o kulisach produkcji. Projekt zatytułowany został Disney Gallery: The Mandalorian i składać się będzie z ośmiu odcinków, które ukażą się w serwisie streamingowym Disney+. Pierwszy epizod zadebiutuje 4 maja, a kolejne mają ukazywać się co piątek.

Prowadzącym będzie Jon Favreau, czyli główny producent Star Wars: The Mandalorian. Dokumentalny projekt zaoferuje niedostępne wcześniej materiały wideo, wywiady oraz dyskusje. Każdy odcinek skoncentruje się na innym aspekcie serialu. Poznamy proces tworzenia modeli praktycznych, zobaczymy jak powstawały efekty specjalne i muzyka, a aktorzy opowiedzą nam, jak podeszli do swoich ról.

Przypomnijmy, że Star Wars: The Mandalorian zadebiutowało 12 listopada ubiegłego roku. To pierwszy aktorski serial osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen. Wcześniej fani mieli okazję obejrzeć wiele serii animowanych z tej marki. Jedna z nich, w postaci Star Wars: The Clone Wars, dobiegnie końca również 4 maja.

Wspomniana data znana jest jako Dzień Gwiezdnych wojen (ang. Star Wars Day) i możemy się spodziewać, że podczas niego ujawnione zostaną nowe projekty z tej marki.

Warto na koniec wspomnieć, że drugi sezon Star Wars: The Mandalorian ma zadebiutować w październiku tego roku. Zdjęcia do niego zakończono w ubiegłym miesiącu, więc możliwe, że twórcom uda się dotrzymać daty premiery, choć postprodukcję może spowolnić koronawirus.

  1. The Mandalorian to najlepsze co przydarzyło się Star Wars od Powrotu Jedi
  2. Oficjalna strona internetowa Disneya
  3. Oficjalna strona internetowa marki Star Wars