Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 grudnia 2020, 07:15

autor: Ender

Vader wraca do Star Wars. Zagra go gwiazda prequeli

W trakcie wypełnionej zapowiedziami czwartkowej konferencji Disneya szefowa Lucasfilm przedstawiła nowe wieści na temat serialu Star Wars: Obi-Wan. Potwierdziła, że u boku Ewana McGregora zobaczymy Haydena Christensena, który wcieli się ponownie w Dartha Vadera/Anakina Skywalkera.

Przeznaczona dla inwestorów czwartkowa konferencja Disneya udowodniła, że spółka w najbliższych latach postawi jeszcze mocniej na markę Star Wars. Poza zapowiedzią nowego filmu w reżyserii Patty Jenkins, gigant potwierdził, że planuje w sumie aż dziesięć seriali osadzonych w uniwersum gwiezdnej sagi. Jednym z tych projektów, które najszybciej trafią do oferty Disney+, jest powstająca w bólach seria Star Wars: Obi-Wan Kenobi. W trakcie wydarzenia szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, przedstawiła nowe i interesujące szczegóły na jej temat.

Kennedy ogłosiła, że u boku Evana McGregora, który wcieli się ponownie w Obi-Wana Kenobiego, zobaczymy również Haydena Christensena, który w Ataku klonów i Zemście Sithów grał Anakina Skywalkera. Wielkość roli Christensena nie jest na razie znana. Akcja serialu rozgrywa się jednak dziesięć lat po upadku zakonu Jedi i oficjalnym powołaniu do życia Galaktycznego Imperium. Aktor będzie więc grał Dartha Vadera, ale równie dobrze zobaczymy go również we flashbackach, które lepiej niż w filmach nakreślą jego relacje z dawnym mistrzem.

Vader wraca do Star Wars. Zagra go gwiazda prequeli - ilustracja #1

Zdjęcia do Star Wars: Obi-Wan Kenobi rozpoczną się w przyszłym roku. Reżyserią projektu zajmie się Deborah Chow, wcześniej pracująca nad pierwszym sezonem Mandalorianina. Serial ukaże się na platformie Disney+ najwcześniej pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku. Producenci planują tylko jeden sezon.

  1. Oficjalna strona Star Wars
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.