Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lipca 2020, 20:40

autor: Ender

Zapowiedziano serial animowany Star Wars: The Bad Batch

Disney zapowiedział nowy animowany projekt z uniwersum Star Wars, który w 2021 roku zadebiutuje w serwisie Disney+. Star Wars: The Bad Batch to spin-off uwielbianych przez fanów Wojen klonów, w którym śledzić będziemy przygody tytułowego elitarnego oddziału komandosów.

Zapowiedziano serial animowany Star Wars: The Bad Batch - ilustracja #1

Po udanym i dobrze przyjętym przez fanów siódmym sezonie Wojen klonów, wytwórnia Disney oraz Lucasfilm ogłosiły, że pracują obecnie nad kolejnym animowanym projektem osadzonym w uniwersum Gwiezdnych wojen. Nowy serial, zatytułowany Star Wars: The Bad Batch, zadebiutuje w 2021 roku w serwisie Disney+. Jego producentem i pomysłodawcą jest Dave Filoni, twórca Wojen klonów i Rebeliantów, a także reżyser kilku odcinków ubiegłorocznego aktorskiego Manadloriana. W pracach nad serią pomogą mu sprawdzeni weterani z LucasFilm, pracujący wcześniej z twórcą nad jego wszystkimi animowanymi projektami.

Star Wars: The Bad Batch jest spin-offem Wojen klonów, a jego głównymi bohaterami będą członkowie lubianego przez fanów serii elitarnego pięcioosobowego oddziału klonów oznaczonego numerem 99. Są oni jednak powszechnienie znani również jako Parszywa zgraja (ang. The Bad Batch). Odziani w charakterystyczny pancerz z czaszką żołnierze brali udział w kluczowych bitwach z siłami Konfederacji Niezależnych Systemów. Każdy z członków zespołu posiada unikalną mutację, odróżniającą go wizualnie od zwykłych klonów i zapewniającą mu dodatkowe umiejętności, takie jak wyostrzony wzrok, zwiększona siła czy inteligencja.

Akcja Star Wars: The Bad Batch rozgrywać będzie się niedługo po powołaniu do życia Galaktycznego Imperium. Bohaterowie, którym udało się uniknąć skutków Rozkazu 66 poprzez usunięcie ze swoich ciał czipów kontrolnych, muszą odnaleźć się w nowej i zupełnie niepewnej rzeczywistości. Widzowie będą towarzyszyli im podczas wykonywanych przez nich niebezpiecznych misji w roli najemników.

Zapowiedziano serial animowany Star Wars: The Bad Batch - ilustracja #2

Warto dodać, że oddział 99 zadebiutował w pierwszym odcinku siódmego sezonu Wojen klonów, który oficjalnie wciąż nie jest dostępny w Polsce, ponieważ obejrzymy go wyłącznie w serwisie Disney+. Na pomysł Parszywej zgrai wpadł sam George Lucas. Grupa miała pojawić się w planowanych oryginalnie epizodach szóstego sezonu Wojen klonów, które zostały jednak skasowane przez wytwórnię Disney tuż po przejęciu przez nią praw do marki Star Wars.

  1. Oficjalna strona Star Wars