Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2020, 09:23

autor: Aquma

Star Wars Jedi: Fallen Order pokazał, że warto robić gry single player

W najnowszym raporcie finansowym koncern Electronic Arts pochwalił się świetną sprzedażą przygodowej gry akcji Star Wars Jedi: Fallen Order. Tytuł rozchodzi się szybciej niż przewidywano i do końca marca powinien trafić w ręce 10 milionów klientów.

Upadły zakon to prawdziwy hit. - Star Wars Jedi: Fallen Order pokazał, że warto robić gry single player - wiadomość - 2020-01-31
Upadły zakon to prawdziwy hit.

Star Wars Jedi: Fallen Order - zeszłoroczna przygodowa gra akcji od studia Respawn Entertainment, będąca pierwszą od dłuższego czasu produkcją dla pojedynczego gracza osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen - sprzedaje się doskonale. Electronic Arts prognozuje, że do 31 marca tytuł trafi w ręce 10 milionów klientów. To znacznie powyżej dotychczasowych oczekiwań wydawcy, który spodziewał się w tym okresie sprzedaży na poziomie 6-8 mln egzemplarzy. Informacja na ten temat pojawiła się w ostatnim raporcie finansowym firmy.

Sprzedaż Star Wars Jedi: Fallen Order znacznie przebiła nasze oczekiwania. Przewidywaliśmy od 6 do 8 milionów egzemplarzy do końca roku fiskalnego, ale dotarliśmy do tej górnej granicy w trzecim kwartale i obecnie spodziewamy się, że przed końcem roku fiskalnego sprzedamy około 10 milionów kopii. To bardzo mocny wynik, jak na grę akcji dla jednego gracza - stwierdził dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen.

Warto odnotować, że to nie pierwsze tego typu wieści na temat Upadłego zakonu. W grudniu donosiliśmy o rewelacyjnej sprzedaży cyfrowej tego tytułu (pod tym względem pobił on nawet rekord dla produkcji Star Wars), a także fakcie, że znalazł ponad milion nabywców na Steamie. EA i Lucasfilm z pewnością są bardzo zadowolone, że zdecydowały się na stworzenie tej gry - drugi z koncernów szczególnie, biorąc pod uwagę, że początkowo w ogóle nie był zainteresowany produkcją o rycerzach Jedi.

Warto odnotować, że tak wysoka sprzedaż Upadłego zakonu w jakimś stopniu jest zapewne powiązana z zamieszaniem wokół marki Star Wars - premierą dziewiątego epizodu (Skywalker. Odrodzenie) w kinach oraz pojawieniem się popularnego serialu The Mandalorian na platformie streamingowej Disney+. Solidne wyniki odnotował też Battlefront II, który ponownie wzbudza zainteresowanie graczy (pierwsza i druga odsłona tej serii - mowa o częściach stworzonych przez EA DICE - łącznie sprzedały się w 33 milionach egzemplarzy).

Przypominamy, że Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutowało 15 listopada 2019 roku na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł został wydany w pełnej polskiej wersji językowej. Wszystko wskazuje na to, że trwają już prace nad kontynuacją omawianej gry - wiemy, że studio Respawn Entertainment szuka pracowników do kolejnego projektu w uniwersum Gwiezdnych wojen.

  1. Electronic Arts - strona oficjalna
  2. Respawn Entertainment - strona oficjalna
  3. Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze
  4. Star Wars Jedi: Fallen Order - poradnik
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon