Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2019, 16:48

Jedi Fallen Order pobiło rekord szybkości cyfrowej sprzedaży dla gier Star Wars

Koncerny Electronic Arts i Lucasfilm są zadowolone z sukcesu Star Wars Jedi: Fallen Order. Tytuł Respawn Entertainment stał się najszybciej sprzedającą się w dystrybucji cyfrowej grą z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Upadły zakon pobił jeden z rekordów sprzedażowych. - Jedi Fallen Order pobiło rekord szybkości cyfrowej sprzedaży dla gier Star Wars - wiadomość - 2019-11-26
Upadły zakon pobił jeden z rekordów sprzedażowych.

Firmy Electronic Arts i Lucasfilm poinformowały (za portalem Business Wire), że najnowsza gra studia Respawn Entertainment - Star Wars Jedi: Upadły zakon - w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery stała się najszybciej sprzedającą się w dystrybucji cyfrowej produkcją z uniwersum Gwiezdnych wojen, a także najczęściej kupowanym tytułem na PC opartym na wspomnianej licencji. Nie podano dokładnych danych sprzedażowych, ale z poprzednich doniesień wiemy, że Upadły zakon radzi sobie znakomicie (także w naszym kraju).

W imieniu Respawn i EA dziękujemy wszystkim za wsparcie studia i zespołu podczas tworzenia i premiery Star Wars Jedi: Upadły zakon. Opowiadanie historii w galaktyce Star Wars to spełnienie marzeń, a odbiór ze strony fanów był niesamowity. Dzięki premierze gry, debiutowi The Mandalorian (serialu na platformie Disney+ - przyp. red.) i nadchodzącemu filmowi Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie jest to świetny czas na bycie fanem Star Wars - powiedział Vince Zampella, szef studia Respawn Entertainment.

Z wyników osiągniętych przez omawianą grę zadowolony jest również koncern Disney - właściciel marki Star Wars.

Star Wars Jedi: Upadły zakon pokazuje niesamowity potencjał, jaki ma opowiadanie oryginalnych opowieści w grach Star Wars. Ścisła współpraca pomiędzy Respawn i Lucasfilm jest doskonałym przykładem tego, jak możemy dostarczać fanom doświadczenia, które stanowią autentyczną część historii i światów, które kochają, równocześnie będąc niesamowicie zabawną i innowacyjną grą. Dzięki fantastycznej premierze i odbiorowi Star Wars Jedi: Upadły Zakon okazało się grą, w którą trzeba zagrać w tym okresie świątecznym - powiedział Sean Shoptaw, wiceprezydent do spraw gier i doświadczeń interaktywnych w Disneyu.

Przypominamy, że Star Wars Jedi: Upadly zakon zadebiutowało 15 listopada tego roku na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków (może się pochwalić średnią z recenzji na Metacritic na poziomie 81-82%, w zależności od platformy). U nas tytuł otrzymał wysoką notę 8,5/10.

  1. Star Wars Jedi: Fallen Order - strona oficjalna
  2. Star Wars Jedi: Fallen Order - poradnik
  3. Recenzja gry Star Wars Jedi Fallen Order – EA kontratakuje i robi to dobrze
  4. Myślicie, że wiecie, o czym są Gwiezdne wojny? BŁĄD – to baśń o potworze znikąd