Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2020, 10:19

autor: Aquma

EA chce wydać 14 gier od kwietnia 2020 do marca 2021 roku

Koncern Electronic Arts chce wydać w nadchodzącym roku fiskalnym 14 tytułów. Poza czterema odsłonami cykli sportowych otrzymamy też cztery duże produkcje oraz kilka gier niezależnych i mobilnych.

Znamy plany EA na najbliższe kilkanaście miesięcy. - EA chce wydać 14 gier od kwietnia 2020 do marca 2021 roku - wiadomość - 2020-01-31
Znamy plany EA na najbliższe kilkanaście miesięcy.

Wygląda na to, że firma Electronic Arts planuje wydać 14 tytułów w roku fiskalnym 2021 (zaczyna się w kwietniu 2020 r.). Na liście znajdują się cztery odsłony wydawanych co roku serii sportowych, cztery inne duże produkcje, cztery dzieła zewnętrznych lub niezależnych deweloperów oraz dwie gry mobilne (w tzw. soft launchu). Informacje zostały podsumowane na Twitterze przez Daniela Ahmada - starszego analityka firmy Niko Partners - ale ich oryginalnym źródłem jest konferencja towarzysząca publikacji kwartalnego raportu finansowego.

EA nie ujawniło na razie, o jakie produkcje chodzi. Plany na omawiany rok fiskalny nie dotyczą nowej odsłony serii Battlefield, która ukaże się dopiero w okresie od kwietnia 2021 do marca 2022. Wiadomo, że studio EA Motive tworzy nowe IP. Kolejne projekty powstają również w firmach Criterion i Maxis (nie wspominając o BioWare - ale w przypadku tego dewelopera premiera w 2020 roku wydaje się być mało prawdopodobna). Plany wydawnicze EA prawdopodobnie uwzględniają również kolejną odsłonę serii Medal of Honor, która jest przygotowywana z myślą o hełmach wirtualnej rzeczywistości.

Co ciekawe, wydawca potwierdził też, że pracuje nad remasterami tytułów lubianych przez fanów. Wiemy, że w studiu Petroglyph powstają odświeżone wersje gier z cyklu Command & Conquer. W sieci od czasu do czasu pojawiają się też plotki o remasterze Mass Effect, ale jak dotychczas nie zostały one potwierdzone. Warto też pamiętać o niedawnych doniesieniach o remake’u Knights of the Old Republic, który podobno może nawet stanowić wstęp do nowej filmowej sagi.

Tweet Daniela Ahmada wspomina także o tym, że Electronic Arts planuje wspierać platformy nowej generacji (co chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem) i rozwijać kolejne marki e-sportowe.

  1. Electronic Arts - strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.