Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 13 stycznia 2017, 12:42

autor: Adrian Werner

Star Wars: Force Arena - premiera mobilnej gry PvP z elementami MOBA

Studio Netmarble wypuściło mobilne Star Wars: Force Arena, czyli sieciową grę bitewną PvP z elementami MOBA, która pozwala pokierować najsłynniejszymi postaciami z uniwersum Gwiezdnych wojen.

W listopadzie studio Netmarble zapowiedziało Star Wars: Force Arena, czyli mobilną grę bitewną z elementami MOBA, której akcja toczy się w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jak to na tym rynku bywa, na premierę nie musieliśmy czekać długo i produkcja właśnie trafiła do dystrybucji.

Star Wars: Force Arena - premiera mobilnej gry PvP z elementami MOBA - ilustracja #1

STAR WARS: FORCE ARENA W SKRÓCIE:

  1. Deweloper gry: Netmarble
  2. Gatunek: gra bitewna PvP z elementami MOBA
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

Gra nastawiona jest na sieciowe potyczki przeciwko innym graczom w trybach jeden na jednego oraz dwóch na dwóch. Z tego powodu nie posiada żadnej składnej warstwy fabularnej, ale jest to dobre rozwiązanie, gdyż pozwoliło to autorom zaoferować postacie i lokacje ze wszystkich odsłon filmowego cyklu, jak również innych mediów wchodzących w skład uniwersum.

Podczas zabawy gracz kontroluje dwuosobowy oddział bohaterów, rekrutujących się z galerii postaci obejmujących ponad osiemdziesięciu wojowników, wśród których znajdziemy takie sławy jak Han Solo, Księżniczka Leia, Imperator Palpatine czy Darth Vader, jak również Jyn Erso – znaną z wyświetlanego obecnie w kinach Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Każdym z podwładnych możemy sterować osobno, niczym w RTS-ach. Oczywiście wszyscy oni posiadają unikalne zdolności i ataki, które można rozwijać za zgromadzone podczas rozgrywki punkty doświadczenia, co pozwala dopasować postać do naszego indywidualnego stylu toczenia bitew.

Starcia rozgrywają się na niewielkich arenach i obie strony mają bazy na przeciwstawnych krańcach mapy. Cała zabawa obraca się wokół prób zniszczenia centrum dowodzenia przeciwnika, gdyż zabici bohaterowie po krótkim odpoczynku zostają wskrzeszeni. Ponadto podczas walki możemy przywoływać słabsze jednostki sojusznicze, którymi kieruje sztuczna inteligencja.

Star Wars: Force Arena ukazało się w wersjach na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Jak praktycznie wszystkie inne produkcje studia Netmarble, gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

  1. Star Wars: Force Arena w App Store
  2. Star Wars: Force Arena w Google Play