Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2015, 10:42

Star Wars: Battlefront III - nowe wideo ze skasowanej gry

W sieci pojawił się nowy materiał wideo z Star Wars: Battlefront III, czyli skasowanej w 2008 roku sieciowej strzelanki, nad którą pracowało studio Free Radical.

Star Wars: Battlefront to bez wątpienia jedna z największych premier pozostałych w tym roku i zapewne okaże się wielkim sukcesem kasowym. Warto jednak pamiętać, że zanim firma Electronic Arts przejęła prawa do marki, nieistniejące już studio Free Radical opracowało dwie własne odsłony i miało w planach także trzecią część, która została niestety skasowana. W sieci właśnie pojawił się nowy filmik z wersji alfa ostatniego z tych projektów i porównanie widocznej na nim gry, z tym, co za trzy tygodnie zaserwuje nam zespół DICE może być ciekawym doświadczeniem.

O tym, że dawno temu Star Wars: Battlefront III znajdowało się w produkcji wiemy już od dłuższego czasu. Pierwszy filmik z prototypu mieliśmy okazję obejrzeć dwa lata temu i najnowszy materiał pochodzi z tego samego źródła.

Star Wars: Battlefront III - nowe video ze skasowanej gry - ilustracja #1

Warto przypomnieć historię skasowanego projektu. W 2006 roku firma LucasArts podpisała umowę ze studiem Free Radical i choć nie podano wtedy, jaka gra będzie owocem tej współpracy, to fani słusznie wywnioskowali, że chodziło o Star Wars: Battlefront III.

Cykl produkcyjny gry nie przebiegał jednak dobrze - pojawiały się liczne problemy i opóźnienia, więc po dwóch latach LucasArts podjęło decyzję o skasowaniu projektu. Tym samym studio Free Radical nagle straciło źródło finansowania i ostatecznie, w grudniu 2008 roku, zostało zamknięte. Wtedy też rozczarowani pracownicy zespołu wypuścili pierwsze materiały graficzne z Star Wars: Battlefront III.

Przez pewien czas krążyły plotki, że produkcję gry mogą przejąć inne studia, w tym Pandemic, Rebellion oraz Spark Unlimited, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. W 2012 roku korporacja Disney wykupiła wszystkie prawa do marki Gwiezdne Wojny, a licencja na tworzenie gier pecetowych i konsolowych udzielona została firmie Electronic Arts. Wydawca zapowiedział własne Star Wars: Battlefront podczas targów E3 2013.

  1. Oficjalna strona internetowa gry
  2. Graliśmy w Star Wars: Battlefront – epickie bitwy w kultowych myśliwcach w trybie Eskadra