Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2015, 10:49

autor: Góral

Star Wars: Battlefront - beta już dostępna w pre-loadzie

Jutro rozpoczniemy zmagania w ramach beta testów strzelanki Star Wars: Battlefront, ale już dziś gracze PC-towi mogą pobrać grę w ramach pre-loadu. Dodatkowo przypominamy wszystkie najważniejsze informacje związane z tym wydarzeniem.

Jutro rozpoczną się beta testy wyczekiwanej strzelanki Star Wars: Battlefront, więc postanowiliśmy przypomnieć kilka najważniejszych rzeczy związanych z tym wydarzeniem. Przede wszystkim potrwa ono do 12 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. By dołączyć do zabawy nie trzeba nigdzie się zapisywać, wpisywać jakichkolwiek kluczy itd. Wystarczy, że jutro (w przypadku PC-towców nawet dziś, ale o tym za chwilę) ściągniecie odpowiedni plik ze sklepu PlayStation Store / Xbox Games / Origin. Niestety nie wiemy jeszcze, o której godzinie rozpocznie się zabawa. Electronic Arts podaje tylko ogólnikową informację, że "będzie ona zależeć od platformy sprzętowej i regionu”.

Pre-load na PC-tach

Jeżeli preferujecie zabawę na komputerach PC, to możecie już ściągnąć betę Star Wars: Battlefront ze sklepu Origin w ramach pre-loadu. Pamiętajcie jednak, że zmagania rozpoczniecie jutro, gdyż Electronic Arts umożliwia tylko wcześniejsze pobranie plików, a zabawa jest jeszcze zablokowana. Użytkownicy konsol PlayStation 4 i Xbox One nie mają możliwości wcześniejszego pobrania danych.

Wielkość pliku

By cieszyć się betą Star Wars: Battlefront, będziecie musieli ściągnąć pliki o wadze 7 GB w przypadku wersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Natomiast na komputerach PC należy liczyć się z koniecznością pobrania danych zajmujących około 11 GB miejsca na dysku.

Star Wars: Battlefront - beta już dostępna w pre-loadzie - ilustracja #2

Wymagania sprzętowe PC-towej wersji

Wczoraj poznaliśmy wymagania sprzętowe PC-towej wersji Star Wars: Battlefront. Co prawda, dotyczą one pełnej wersji gry, ale beta nie będzie wymagać innego sprzętu. Testy mogą więc być świetną okazją do sprawdzenia, czy Wasza maszyna poradzi sobie z nową produkcją studia DICE.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel i3 6300T lub równorzędny;
  • Karta grafiki: zgodna z bibliotekami DirectX 11.0, układ pokroju Nvidia GeForce GTX 660 2 GB / ATI / AMD Radeon HD 7850 2 GB,
  • Pamięć: 8 GB RAM;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub nowszy.

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel i5 6600 lub równorzędny,
  • Karta grafiki: zgodna z bibliotekami DirectX 11.1, układ pokroju Nvidia GeForce GTX 970 4 GB / AMD Radeon R9 290 4 GB,
  • Pamięć: 16 GB RAM,
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 10.
Star Wars: Battlefront - beta już dostępna w pre-loadzie - ilustracja #3

Pozostałe informacje

Beta gry umożliwi zabawę w trybach Atak AT-AT na Hoth (rozgrywka dla 40 graczy), Strefa zrzutu na Sullust (rozgrywka dla 16 graczy) oraz w ramach misji typu Przetrwanie na Tatooine (rozgrywka solowa lub w co-opie ze znajomym, zarówno przez sieć, jak i na podzielonym ekranie (tylko na PS4 / XOne)).

W becie będzie można osiągnąć maksymalnie 5 poziom żołnierza, a wszystkie statystyki i postępy z testów nie zostaną przeniesione do pełnej wersji gry, której premiera odbędzie się w Polsce 19 listopada bieżącego roku.