Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2016, 13:45

autor: Entelarmer

Lutowa aktualizacja Star Wars: Battlefront z nową mapą i misją

Firma Electronic Arts udostępniła kolejną darmową aktualizację gry Star Wars: Battlefront. Oprócz mapy i misji uaktualnienie wprowadza garść poprawek oraz filtr obrazu, przybliżający grafikę do oryginalnej filmowej trylogii Gwiezdnych wojen.

Zmierzch Hoth, czyli znana sceneria i znana bitwa w nieco innej atmosferze. - Lutowa aktualizacja Star Wars: Battlefront z nową mapą i misją - wiadomość - 2016-02-24
Zmierzch Hoth, czyli znana sceneria i znana bitwa w nieco innej atmosferze.

Firma Electronic Arts opublikowała lutową aktualizację gry Star Wars: Battlefront, sieciowego shootera w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jedną z bardziej interesujących wprowadzonych nowości jest nowy, ziarnisty filtr obrazu (Film Grain), który przypadnie do gustu fanom oryginalnej trylogii gwiezdnej sagi. Nie zabrakło także kolejnej mapy w postaci Zmierzch na Hoth, dostępnej w większości trybów rozgrywki, w tym Ataku AT-AT, Supremacji oraz Punkcie zwrotnym. Ten ostatni, wprowadzony w DLC Bitwa o Jakku, od teraz dostępny jest na kolejnych czterech mapach, dzięki czemu można go rozegrać na wszystkich planszach przeznaczonych dla wspomnianych dwóch trybów. Oprócz tego w aktualizacji znalazła się nowa misja w trybie Przetrwania, osadzona w mroźnych jaskiniach.

Aktualizacja zawiera też liczne poprawki techniczne (w tym oświetlenia i wykrywania kolizji) oraz balansujące rozgrywkę. Część z nich ma na celu osłabienie jednostek powietrznych, o czym świadczy zwiększenie obrażeń zadawanych temu typowi maszyn o 10% (dotyczy głównej broni). Nieco wzmocniono też karabin Tuskenów (Tusken Cycler Rifle), znacząco zwiększając prędkość poruszania się postaci w trakcie celowania oraz prędkość pocisku. Zmiany poprawiające balans gry dotknęły także bohaterów (np. Saber Rush Luke’a Skywalkera zadaje większe obrażenia wrogim herosom), jak i poszczególnych trybów rozgrywki (mniejsze lub większe podwyżki zdrowia AT-AT w Ataku AT-AT). Pewne modyfikacje wprowadzono do pecetowego wydania nowego Battlefronta, jak choćby zmniejszenie czułości sterowania pojazdów latających, co ma ułatwić kierowanie nimi przy pomocy myszki. Pełną listę zmian w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Star Wars: Battlefront to kolejna odsłona serii sieciowych shooterów osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen. Tytuł pozwala nam walczyć po stronie Imperium bądź Rebelii i stoczyć bitwy w lokacjach z filmów, przy okazji spotykając bądź wręcz wcielając się w znane postacie pokroju Darth Vadera, Luke’a Skywalkera czy Hana Solo. Tytuł zadebiutował 19 listopada na PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Pomimo dość mieszanego przyjęcia ze strony fanów do końca roku produkcja zdołała się rozejść w nakładzie 13 milionów egzemplarzy.