Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2015, 19:10

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Wars: Battlefront - beta-testy rozpoczną się 8 października

Firma Electronic Arts ujawniła termin beta-testów gry Star Wars: Battlefront. Zabawa dostępna będzie dla użytkowników konsol PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerów PC w dniach 8-12 października.

Od kilku tygodni wiemy, że w przyszłym miesiącu pobawimy się w ramach otwartej bety strzelanki Star Wars: Battlefront na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC. Dziś firma Electronic Arts zdradziła konkretny termin startu testów, które rozpoczną się 8 października i potrwają do 12 dnia tego samego miesiąca. Deweloperzy udostępnią nam trzy tryby rozgrywki: Atak AT-AT na Hoth (walki 40 graczy polegające na bronieniu / atakowaniu AT-AT), Strefa zrzutu na Sullust (mecze 8 na 8 graczy) oraz misję typu Przetrwanie na Tatooine (zabawa w co-opie albo samemu, podczas której musimy odpierać kolejne fale wrogów). Ponadto będzie można także sprawdzić aplikację Star Wars Battlefront Companion, czyli karciankę pozwalającą zarabiać kredyty do wykorzystania w Star Wars: Battlefront. Dodatkowo program umożliwi przeglądanie statystyk, dostosowywanie wyposażenia i nie tylko.

Star Wars: Battlefront - beta testy rozpoczną się 8 października - ilustracja #1
Beta testy Star Wars: Battlefront:
  • Odbędą się w dniach 8 – 12 października
  • Zabawa dostępna będzie na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC
  • Statystyki z bety nie zostaną przeniesione do pełnej wersji gry

Przy okazji odpowiedziano na kilka pytań związanych z testami. Przede wszystkim ich głównym celem jest sprawdzenie sieciowej infrastruktury. By dołączyć do bety nie trzeba się rejestrować, gdyż będzie ona otwarta na wszystkich platformach sprzętowych. Odpowiednie pliki ważące około 7 GB (konsole) i 11 GB (PC-ty) znajdziemy 8 października w PlayStation Store, Xbox Live oraz w sklepie Origin (zakładka „Wersje demo i beta”). EA umożliwi także wstępne pobieranie (tylko w przypadku komputerów osobistych) danych w środę 7 października od godz. 10:00 rano czasu polskiego.

Ponadto wyjawiono, że swoim żołnierzem osiągniemy maksymalnie 5 poziom doświadczenia, a nasze statystyki z bety nie zostaną przeniesione do pełnej wersji Star Wars: Battlefront, która ukaże się w Polsce 19 listopada bieżącego roku.

Star Wars: Battlefront to długo wyczekiwana kolejna odsłona popularnych serii strzelanek. Produkcja przeznaczona będzie głównie do zmagań w multiplayerze, ale deweloperzy umożliwią także wykonywanie specjalnych misji samotnemu graczowi. Tytuł tworzony jest przez studio DICE, znane przede wszystkim z serii Battlefield.