Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2008, 13:30

autor: Jiker

Square Enix zapowiada dodatkowe scenariusze do Final Fantasy XI

Japońska firma Square Enix nie zapomina o swojej MMORPG o tytule Final Fantasy XI. W trakcie specjalnej, fanowskiej imprezy Vana’diel Festival 2008 zorganizowanej w Tokio, popularny producent gier jRPG oświadczył, że w pierwszej połowie przyszłego roku opublikowane zostaną trzy dodatkowe scenariusze do gry, pogłębiające jej wartość fabularną.

Japońska firma Square Enix nie zapomina o swojej MMORPG o tytule Final Fantasy XI. W trakcie specjalnej, fanowskiej imprezy Vana’diel Festival 2008 zorganizowanej w Tokio, popularny producent gier jRPG oświadczył, że w pierwszej połowie przyszłego roku opublikowane zostaną trzy dodatkowe scenariusze do gry, pogłębiające jej wartość fabularną. Wszyscy fani rozgrywki spod znaku FFXI będą mogli je nabyć za pośrednictwem sieciowej platformy PlayOnline.

Square Enix zapowiada dodatkowe scenariusze do Final Fantasy XI - ilustracja #1

Scenariusze będą nosić następujące tytuły (po myślniku krótki opis):

  • Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing – dodatek pozwoli nam poznać sekretną przeszłość świata Vana’diel;
  • A Moogle Kupo d'Etat - Evil in Small Doses – fabuła scenariusza będzie silnie związana z ludem Moogle;
  • A Shantotto Ascension - The Legend Torn, Her Empire Born – gracze postarają się odsłonić tajemnicę zmiany, jaka nastąpiła w charakterze ekscentrycznej profesor Shantotto, która zdecydowała się na powrót do Windurstu.

Warto zauważyć, że scenariusze zostały przygotowane przez Masato Kato (pracował wcześniej m.in. przy Chrono Trigger, Radical Dreamers, Xenogears oraz Chrono Cross), jednego z głównych scenarzystów odpowiedzialnych za fabułę jedenastego odcinka cyklu Final Fantasy. Oznacza to, że nie musimy się bać o poprawność zaoferowanych w nich historii.

Dodatki zostaną opublikowane w przyszłym roku. Pierwszy z nich, Crystalline Prophecy - Ode of Life Bestowing, trafi do sprzedaży wiosną. Kolejne ukażą się w miesięcznych odstępach. Każdy z nich będzie kosztować około 10 dolarów. Premiera poszczególnych wersji (japońskiej, amerykańskiej i europejskiej) nastąpi w tym samym momencie. Póki co nie wiemy, czy dostępne będą również w wersji na Xboxa 360. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w FF XI gra aktualnie 500 tysięcy osób z całego świata.