Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2019, 09:20

autor: Aquma

Square Enix chce w tym roku wydać dużą grę

Firma Square Enix planuje w tym roku wydać duży tytuł, mający ogromny potencjał zarobkowy. Informacje zostały ujawnione przy okazji ogłoszenia wyników finansowych za ostatni kwartał. Czyżby zbliżała się wreszcie premiera tajemniczego The Avengers Project?

Co knuje Square Enix? - Square Enix chce w tym roku wydać dużą grę - wiadomość - 2019-02-20
Co knuje Square Enix?

W SKRÓCIE:

  1. Square Enix najprawdopodobniej wyda dużą grę pod koniec 2019 r.;
  2. może chodzić o tytuł powiązany z marką Avengers lub remake Final Fantasy VII.

Firma Square Enix opublikowała niedawno raport finansowy za ostatni kwartał. Przy okazji odpowiedziano na kilka pytań zadanych przez inwestorów. Jedna z najciekawszych upublicznionych informacji dotyczy wciąż niezapowiedzianej, dużej produkcji, która ma zostać wydana w 2019 r. Nie wiadomo, o jakim tytule mowa, jednak najprawdopodobniej ukaże się on pod koniec tego roku – wydawca spodziewa się bardzo wysokich przychodów w trzecim kwartale roku fiskalnego 2020 (czyli w ostatnich miesiącach 2019 r.). Prezes firmy, Yosuke Matsuda, zapowiedział tajemniczo, by zainteresowani wyczekiwali tegorocznego E3.

Czym może być omawiany projekt Square Enix? Wiadomo, że koncern zajmuje się obecnie kilkoma rzeczami. Największymi, o których wiemy, są Final Fantasy VII Remake oraz nieujawniony wciąż tytuł oparty o licencję Avengers. Pierwsza z możliwości zdaje się być mało prawdopodobna – co prawda gra jest tworzona od dłuższego czasu (zapowiedziano ją podczas E3 2015), a do tego ma być podzielona na epizody, jednak w czasie produkcji natrafiono na poważne problemy, które poskutkowały m.in. zmianą dewelopera. Wedle ostatnich doniesień prace wciąż trwają, a gra… opuściła fazę koncepcyjną.

Square wykorzysta premierę Avengers: Endgame?
Square wykorzysta premierę Avengers: Endgame?

Drugi ze wspomnianych tytułów zdaje się mieć większe szanse. Wydanie w tym roku gry powiązanej z Avengers niewątpliwie miałoby sens. W kwietniu dojdzie do premiery ostatniego (póki co) zapowiedzianego filmu traktującego o tej grupie superbohaterów z uniwersum Marvel – Avengers: Endgame – a firma z pewnością będzie chciała wykorzystać wynikające z tego faktu, zwiększone zainteresowanie marką. Co prawda, do tej teorii trochę nie pasuje fakt, że premiera omawianej gry odbędzie się wiele miesięcy po tym, jak wspomniany obraz zejdzie z ekranów kin. Warto jednak pamiętać, że mówimy o Square Enix – firmie, która nad Final Fantasy XV potrafiła pracować przez całą dekadę. Opóźnienia w produkcji są nie tylko możliwe, ale wręcz spodziewane.

A może Japończycy zaskoczą nas czymś zupełnie innym? To raczej mało prawdopodobne, bo w ostatnich latach realny katalog wydawniczy firmy kurczy się w zastraszającym tempie – w 2016 roku rynkowa porażka Deus Ex: Mankind Divided doprowadziła do odsunięcia marki na boczny tor, a teraz w podobnej sytuacji mogą znaleźć się Just Cause i Tomb Raider, których ostatnie odsłony nie sprostały oczekiwaniom. Wydawca nie ma obecnie wielu tytułów, które mogłyby zaowocować naprawdę dużymi przychodami. Jak sądzicie – jaki projekt miał na myśli Yosuke Matsuda?

  1. Square Enix – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Marvel's Avengers

Marvel's Avengers