Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2019, 11:55

autor: Adrian Werner

Just Cause 4 sprzedaje się poniżej oczekiwań

Firma Square Enix przyznała, że gra Just Cause 4 sprzedaje się znacznie poniżej oczekiwań. Wydawca winą za to obarcza brak świeżości w mechanizmach rozgrywki.

Czwarte przygody Rico sprzedają się gorzej niż przewidywał wydawca. - Just Cause 4 sprzedaje się poniżej oczekiwań - wiadomość - 2019-02-21
Czwarte przygody Rico sprzedają się gorzej niż przewidywał wydawca.
JUST CAUSE 4 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Avalanche Studios
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 4 grudnia 2018 r.

Just Cause 4, czyli kolejna odsłona cyklu gier akcji z otwartym światem autorstwa studia Avalanche, była ostatnią dużą premierą zeszłego roku dla firmy Square Enix. Niestety, produkcja sprzedała się poniżej oczekiwań.

W raporcie finansowym wydawcy znalazła się informacja, że debiut Just Cause 4 okazał się znacznie słabszy niż się spodziewano. Niestety nie podano dokładnych wyników sprzedaży. Jedyną wskazówką są szacunki płatnej wersji serwisu SteamSpy, według której na platformie firmy Valve produkcja znalazła 72 tys. nabywców.

Wydawca uważa, że przyczyną porażki była mała ilość nowości w mechanizmach rozgrywki. Brak świeżych pomysłów uniemożliwił projektowi wyróżnienie się na tle poprzednich odsłon oraz konkurencyjnych tytułów z 2018 roku.

Słaby debiut Just Cause 4 miał duży wpływ na kiepskie wyniki wydawcy w zakresie wysokobudżetowych produkcji, w dużym stopniu niwecząc dobrą sprzedaż Shadow of Tomb Raider w dystrybucji cyfrowej oraz udaną japońską premierę Dragon Quest Builders 2.

Warto jednak zauważyć, że również Shadow of Tomb Raider zaliczył kiepski debiut. Produkcja ukazała się jednak we wrześniu i cały czas sprzedaje się przyzwoicie. Możliwe więc, że na dłuższą metę również grze Just Cause 4 uda się na siebie zarobić.

Przypomnijmy, że JC4 ukazało się 4 grudnia ubiegłego roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wersja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 68% według serwisu Metacritic. Bardziej łaskawy był nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 7.5/10. W tym roku tytuł otrzyma trzy płatne dodatki.

Kiepskie wyniki Just Cause 4 raczej nie wpłyną negatywnie na studio Avalanche. Zespół pracuje obecnie nad wieloma innymi projektami. W marcu ukaże się Generation Zero, a dwa miesiące później dostaniemy RAGE 2. Wiemy również, że deweloper zajmuje się dwiema lub trzema kolejnymi produkcjami, które na razie nie zostały ujawnione.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Just Cause 4 – zwariowany sandbox z... fatalną pogodą
  3. Just Cause 4 - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Just Cause 4

Just Cause 4