Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 lutego 2019, 10:34

autor: Czarny Wilk

SyFy kasuje Nightflyers, serial na podstawie książki George'a R.R. Martina

Żywot kolejnego projektu opartego o twórczość pisarza odpowiedzialnego za Grę o tron okazał się być bardzo krótki. Stacja SyFy skasowała Nightflyers po wyemitowaniu zaledwie jednego dziesięcioodcinkowego sezonu.

Jak się okazuje, samo podpieranie się nazwiskiem George’a R.R. Martina to za mało, by odnieść sukces. Jak donosi serwis Deadline, stacja SyFy postanowiła skasować po jednym sezonie serial science fiction Nightflyers oparty na prozie twórcy Gry o Tron. Powodem są niskie wyniki oglądalności.

Serial nie spotkał się z zainteresowaniem, na jakie liczyli producenci. - SyFy kasuje Nightflyers, serial na podstawie książki George'a R.R. Martina - wiadomość - 2019-02-20
Serial nie spotkał się z zainteresowaniem, na jakie liczyli producenci.

Nightflyers zadebiutowali za granicą w grudniu 2018 roku, natomiast w Polsce serial możemy oglądać na Netfliksie od 1 lutego 2019 roku. Tytuł został przyjęty chłodno – w portalu agregującym recenzje Rotten Tomatoes jedynie 34% krytyków oceniło go pozytywnie. Niewiele lepiej widowisko poradziło sobie w serwisie Metacritic, gdzie zebrało 47 punktów Metascore na 100 możliwych. Nieco cieplej serial oceniają widzowie (63% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes i średnia ocen 5.5 na Metacritic), ale wciąż nie jest to wynik, który można nazwać dobrym. „Niezłymi” określił w swoim felietonie pierwsze dwa odcinki nasz redaktor Hubert Sosnowski.

Fabuła Nightflyers została oparta na powieści George’a R.R. Martina z 1981 roku. Akcja rozgrywa się w 2093 roku, na tytułowym statku kosmicznym poszukującym kontaktu z obcymi formami życia. Gdy dochodzi do strasznego wydarzenia, załoga zaczyna kwestionować wzajemne motywacje i powoli zdawać sobie sprawę, że na pokładzie znajduje się ktoś jeszcze. Niestety, dziesięcioodcinkowy pierwszy sezon nie zamknął wszystkich wątków i twórcy zakończyli go z myślą o ciągu dalszym, którego, o ile żadna inna stacja bądź usługa nie zdecyduje się wskrzesić produkcji, już nigdy nie zobaczymy.