Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2012, 12:45

autor: Sarge

Sprzedaż gry Darksiders II w Stanach Zjednoczonych poniżej oczekiwań

Firma badawcza NPD, zajmująca się analizą rynku gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych, opublikowała wyniki sprzedaży Darksiders II na tamtejszym rynku. Popularność produkcji studia Vigil Games stoi z pewnością na poziomie niższym od oczekiwań wydawcy.

Serwis GamesIndustry International poinformował o dotychczasowych wynikach sprzedaży gry Darksiders II w Stanach Zjednoczonych. Dane udostępniła redaktorom firma badawcza NPD Group.

Produkcja studia Vigil Games do 25 sierpnia została zakupiona przez 247 tysięcy amerykańskich graczy. Taki wynik udało się osiągnąć w jedenaście dni od debiutu, bo gra w Stanach Zjednoczonych ukazała się 14 sierpnia. Z pewnością jest to wynik poniżej oczekiwań firmy THQ, która po tej premierze obiecywała sobie bardzo dużo, chcąc poprawić swoją sytuację finansową po nieudanym, 2012 roku fiskalnym.

Sprzedaż gry Darksiders II w Stanach Zjednoczonych poniżej oczekiwań - ilustracja #1
Firma THQ z pewnością obiecała sobie więcej po sprzedaży Darksiders II

Ujawnione wyniki sprzedaży skomentował znany analityk Michael Pachter. W wywiadzie dla serwisu GamesIndustry International oszacował on, że w pierwszych dwóch tygodniach od premiery, na całym świecie rozeszło się ok. 500 tysięcy egzemplarzy Darksiders II. Jednocześnie spekuluje, że do tej pory wynik mógł zwiększyć się do ponad miliona sztuk.

Pachter jest zdania, że firma THQ osiągnie próg rentowności wówczas, gdy uda się sprzedać dużo ponad 2 miliony egzemplarzy. Dopiero po przekroczeniu tej granicy moglibyśmy mówić o rosnącym zysku. Są to jednak tylko spekulacje analityka z firmy Wedbush, więc musimy jeszcze poczekać na oficjalne dane od amerykańskiego wydawcy.

Darksiders II w Europie zadebiutował 24 sierpnia na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Tworzona jest także wersja na Wii U, która ukaże się prawdopodobnie w okolicach premiery nowej konsoli firmy Nintendo. Oficjalnym dystrybutorem Darksiders II w naszym kraju jest firma Cenega, która postarała się o kinową lokalizację (napisy) najnowszego dzieła studia Vigil Games na wszystkich trzech platformach sprzętowych.