Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2017, 09:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sprzedano ponad 400 mln gier na PlayStation 4

Podczas targów Taipei Game Show przedstawiciel Sony Interactive Entertainment Japan ujawnił, że od momentu premiery konsoli PlayStation 4 sprzedano ponad 400 milionów kopii gier przeznaczonych na to urządzenie.

Całkiem niedawno poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży konsoli PlayStation 4, która do 1 stycznia 2017 roku rozeszła się w 53,4 miliona egzemplarzy. Dodatkowo okazało się, że w okresie świątecznym 2016 roku sprzedano ponad 50 milionów egzemplarzy gier. Dziś dowiedzieliśmy się, ile produkcji rozeszło się w przeszło trzyletniej historii PS4. Podczas targów Taipei Game Show Hiroyuki Oda z Sony Interactive Entertainment Japan wyjawił, że sprzedano łącznie 401,1 miliona kopii gier. Oznacza to, że na jednego właściciela konsoli przypada średnio 7,5 egzemplarza. Jak więc widać, fani nie żałują pieniędzy ani na sprzęt, ani na oprogramowanie, które pojawia się na urządzeniu japońskiego koncernu.

Uncharted 4: Kres Złodzieja to jedna z najlepiej sprzedających się gier na PlaySation 4 – rozeszła się w nakładzie 8,7 miliona egzemplarzy. - Sprzedano ponad 400 mln gier na PlayStation 4 - wiadomość - 2017-01-24
Uncharted 4: Kres Złodzieja to jedna z najlepiej sprzedających się gier na PlaySation 4 – rozeszła się w nakładzie 8,7 miliona egzemplarzy.
PlayStation 4 w skrócie:
  • konsola zadebiutowała 15 listopada 2013 roku;
  • sprzedano 53,4 miliona sztuk;
  • rozeszło się ponad 400 milionów egzemplarzy gier.

Przy okazji Hiroyuki Oda potwierdził informacje o problemach z dostępnością PlayStation 4 Pro i PlayStation VR w sklepach. Według niego Sony dobrze przygotowało się na wejście na rynek obu urządzeń, ale okazało się, że to za mało. Koncern ma zamiar przeciwdziałać takim problemom, zwiększając produktywność i liczbę zamawianych materiałów.

Przypominamy, że PlayStation 4 zadebiutowało 15 listopada 2013 roku w Ameryce Północnej, a dwa tygodnie później w Europie. Sprzęt od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest zdecydowanym liderem sprzedażowym w tej generacji konsol. Co ciekawe, jest to najszybciej sprzedająca się konsola w historii PlayStation (podobnie jak Xbox One w historii Xboksów). Kilka miesięcy temu maszyna doczekała się mniejszego modelu Slim oraz mocniejszej wersji nazwanej PlayStation 4 Pro, która umożliwia granie w rozdzielczości 4K.