Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2017, 10:30

Dead Metal Punks - demo dostępne do ściągnięcia

W sieci pojawiło się demo Dead Metal Punks, niezależnej gry zręcznościowej autorstwa Paula Scotta. Produkcja znajduje się w fazie alfa i nie jest znana data premiery pełnej wersji.

Dead Metal Punks to ambitny projekt Paula Scotta, dewelopera nieznanego szerzej w branży, do tej pory zajmującego się głównie modelowaniem 2D i 3D na potrzeby gier i filmów. Tytuł należy do gatunku zręcznościowych strzelanin nawiązujących do takich klasyków jak Contra czy Metal Slug. W grze wcielamy się w dziewczynę o imieniu Lily, kierowcę czołgu, przemierzającą postapokaliptyczny świat, który swoją stylistyką przypomina nieco ten znany z serii Borderlands. Dead Metal Punks jest w produkcji dopiero od kilku miesięcy, ale twórca zdążył już wypuścić demo, dzięki któremu możemy zapoznać się podstawowymi mechanikami rozgrywki. Wersja próbna dostępna jest pod tym adresem (plik waży 2,7 GB). Wszelkie uwagi na jej temat można zgłaszać Scottowi w tym wątku.

Grafika Dead Metal Punks potrafi cieszyć oko. - Dead Metal Punks - demo dostępne do ściągnięcia - wiadomość - 2017-01-23
Grafika Dead Metal Punks potrafi cieszyć oko.

Rozgrywka w Dead Metal Punks jest podzielona na dwie części, przeplatające się ze sobą. Pierwsza składa się z etapów, w których sterujemy czołgiem i stawiamy czoła innym pojazdom mechanicznym. Druga skupia się na postaci Lily, penetrującej lokacje niedostępne dla jej maszyny. Każdy z poziomów kończy się walką z bossem. Po niej przenosimy się do kwatery głównej bohaterki, gdzie możemy wybrać kolejną planszę i ulepszyć naszą tankietkę za złom wypadający z pokonanych przeciwników. Całość napędza silnik Unreal Engine 4. Dead Metal Punks nadal jest w bardzo wczesnym stadium produkcji. Paul Scott nie podał jeszcze dokładnej daty premiery pełnej wersji. W planach jest jak na razie wydanie gry tylko na PC.