Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2015, 19:41

autor: Góral

Space Engineers z 1,6 mln kosmicznych inżynierów

Studio Keen Software House poinformowało, że w ciągu dwóch lat od momentu premiery gry Space Engineers w ramach Steam Early Access produkcja sprzedała się w nakładzie 1,6 miliona egzemplarzy.

Space Engineers z 1,6 mln kosmicznych inżynierów - ilustracja #1

Studio Keen Software House pochwaliło się wynikami sprzedaży gry Space Engineers. Produkcja, która zadebiutowała w Steam Early Access w październiku 2013 roku i cały czas rozprowadzana jest w ramach wczesnego dostępu, rozeszła się do tej pory w liczbie 1,6 miliona egzemplarzy. Oznacza to, że w ciągu minionych 12 miesięcy projekt znalazł 600 tysięcy nowych nabywców, gdyż w październiku 2014 roku informowaliśmy o przekroczeniu bariery miliona sztuk. Sukces jest więc ogromny, ale twórcy nie zwalniają tempa i zapowiedzieli, że wkrótce Space Engineers doczeka się dużej aktualizacji, która wprowadzi do rozgrywki wyczekiwane przez fanów planety. Dzięki nim odkryjemy tytuł na nowo, ale niestety nie zdradzono konkretnej daty rzeczonego patcha. Tak czy siak, czekamy.

Space Engineers z 1,6 mln kosmicznych inżynierów - ilustracja #2

Space Engineers to ciekawa gra typu sandbox, w której wcielamy się w tytułowych kosmicznych inżynierów. Podczas rozgrywki mamy spore pole do działania, gdyż naszym zadaniem jest m.in. budowanie stacji kosmicznych, ale deweloperzy pozwalają na samodzielne wymyślanie i wcielanie w życie rozmaitych projektów. W gruncie rzeczy jesteśmy więc ograniczani jedynie przez posiadane zasoby oraz własną wyobraźnię.

Tytuł jest tworzony przez ekipę Keen Software House, którą gracze kojarzą z serii Miner Wars oraz Medieval Engineers. Co ciekawe, druga z wymienionych ma założenia bardzo podobne do Space Engineers, ale jej akcja została osadzona w czasach średniowiecza.