Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2015, 19:50

autor: Maiman

Outlast II oficjalnie zapowiedziany – premiera pod koniec 2016 roku

Zwiastun drugiego Outlasta - niezależnego survival-horroru studia Red Barrels - pojawił się właśnie w sieci. Premiera gry ma nastąpić jesienią 2016 roku.

Outlast II oficjalnie zapowiedziany – premiera pod koniec 2016 roku - ilustracja #1

Niespodzianka w sam raz na Halloween – zwiastun gry Outlast II, czyli sequela świetnie przyjętego horroru z 2013 roku, pojawił się właśnie w sieci. Tym samym studio Red Barrels oficjalnie potwierdziło, że tytuł znajduje się w fazie produkcji, co bez wątpienia ucieszy fanów nie tylko poprzedniej części, ale i horrorów jako takich. Na intrygującym trailerze zapowiadającym grę możecie zobaczyć płonący krucyfiks, usłyszeć o upadku Babilonu, odczuć na sobie niepokojące spojrzenia, a nade wszystko poznać planowaną datę premiery gry – jesień 2016 roku. Zwiastun obejrzycie poniżej.

Jak zdradził serwis IGN, Outlast II zachowa duszę i atmosferę poprzedniczki, a historia w nim przedstawiona podszyta będzie prawdziwą (zatem wyjątkowo mroczną) naturą człowieka. Zdaniem jednego z deweloperów, w kontynuacji całkowitej zmianie ulegnie miejsce akcji i występujące w niej postaci, powróci natomiast ikoniczna dla produkcji kamera z funkcją noktowizji. Choć dokładna tematyka drugiego Outlasta nie jest jeszcze znana (chyba że mówimy o wzbudzaniu strachu – tej atrakcji, rzecz jasna, nie zabraknie), wiemy, że jego fabuła ma skupiać się na „przetestowaniu wiary gracza” oraz „doprowadzenia go do stanu, w którym szaleństwo sprawiać będzie wrażenie całkowitej normalności”. Biorąc pod uwagę wrażenie, jakie pierwsza część wywarła na naszym recenzencie, Stingu, a także zachwyt graczy, którzy często określali ją mianem najlepszego horroru ostatnich lat, obietnice te mają szansę w pełni pokryć się z rzeczywistością.

David Chateauneuf (współzałożyciel Red Barrles) zapewnił ponadto, że twórcy niebawem podzielą się większą ilością informacji dotyczących ich najnowszej produkcji, a także ujawnią, „w jaki sposób skażą grających w Outlasta II na cierpienie”. Miejmy nadzieję, że wśród tych przerażających nowinek znajdzie się również wzmianka o docelowych platformach sprzętowych, które w chwili obecnej nie są znane (choć można przypuszczać, iż obejmą PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One).

Outlast II oficjalnie zapowiedziany – premiera pod koniec 2016 roku - ilustracja #3

Outlast jest pierwszoosobowym survival-horrorem niezależnego studia Red Barrels, w którym wcielamy się w postać dziennikarza mającego zbadać opuszczony zakład dla obłąkanych. Tytuł zapewnił sobie olbrzymią popularność wśród graczy dzięki umiejętnemu połączeniu ciekawej fabuły, gęstej atmosfery i świetnie zrealizowanych segmentów survivalowych, którym towarzyszyło wszechogarniające uczucie zaszczucia. W roku 2014 – kilka miesięcy po premierze – gra doczekała się rozszerzenia zatytułowanego Whistleblower.