Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2012, 11:30

Smartfony w natarciu - najciekawsze gry na Androida i iOS (02/04/2012)

Kwietnowy odcinek najciekawszych gier na smartfony to kolejny zestaw ośmiu interesujących, niedrogich propozycji. Zapraszam!

Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #1

Android Market zmienił nazwę, ale nie zmienił zawartości. Wciąż znajdziecie tam masę fajnych gier, które co miesiąc staramy się Wam przybliżać. I, jak co miesiąc, nie zabraknie gier na telefony marki Apple. W czternastym odcinku proponujemy: kosmiczną strategię (Galaxy Empire), lutowanie smoków (Kingdom Conquest), pojedynek samurajów i zombie oraz małą dawkę hakowania na koniec (Node.Hack). Zapraszamy!

Fireball SE

Niebiesko-pomarańczowa gra o wysadzaniu kulek w powietrze. Tylko tyle i aż tyle. Steruje się tytułowym fireballem, a zadaniem gracza jest zlikwidować wszystkie podążające za naszym ognikiem kulki. Aby tego dokonać, trzeba zbliżyć się lub trafić bezpośrednio w jedną z wielu pojawiających się na planszy bomb. Nie ma piękniejszego widoku, niż reakcja łańcuchowa zamieniająca cały ekran w wielką eksplozję, która niszczy wszystkie kulki. Trzy tryby gry, całkiem wygodny sposób kontrolowania fireballa – warto zerknąć.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 6 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #2

Galaxy Empire

Galatyka w telefonie! Gratka dla miłośników rozbudowywania kosmicznego imperium, wydobywania surowców, opracowywania nowych technologii, zatrudniania specjalistów i powolnego kolonizowania wszystkich dostępnych planet. Zaczynacie z niewielkim siedliskiem oraz garstką surowców (tych w Galaxy Empire są trzy: metal, kryształy i ciemna materia), by poprzez mozolne pracowanie nad ulepszeniami, rozbudowywanie bazy i sojusze z innymi graczami (online) zapanować nad całą galaktyką. Potrafi wciągnąć i jest darmowe.

 1. Sprawdź w iTunes (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #3

Kingdom Conquest

Nie będę przytaczał fabuły stanowiącej pretekst do wszystkich działań w KC. Wystarczy napisać, że ta produkcja jest połączeniem strategii i trójwymiarowego, drużynowego naparzania do stworów maści wszelakiej. Kingdom Conquest jest grą bardzo multiplayerową i pozwala – z jednej strony – zbudować i rozwinąć potężne królestwo w klimacie fantasy, a – z drugiej – daje możliwość zejścia do wielu lochów celem dziesiątkowania zastępów przeciwników w zamian za doświadczenie i przedmioty. Wygląda nieźle i jest darmowa, ale oczywiście wewnątrz czai się mnóstwo mikro-transakcji.

 1. Sprawdź w Google Play (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #4

Node.Hack

Pacman hackuje zabezpieczenia bankowe. No, prawie. Node.Hack to wyposażona w losowo generowane poziomy produkcja o łamaniu zabezpieczeń i hackowaniu sieci, co jest przedstawione jako kanciasta siatka z punktami zainteresowania i mnóstwem ciekawych rzeczy, które się na owej siatce dzieją. Zadanie: wykraść odpowiednią ilość pieniędzy. Wyzwanie: gdy uzbiera się odpowiednią kwotę, trzeba z poziomu uciec, ale nie jest to takie łatwe – pojawia się agresywna AI, a poziom zaczyna się rozpadać (miejsca na ucieczkę jest coraz mniej), więc trzeba uważać, który punkt na mapie wybrać, jako kolejny krok na drodze do sukcesu.

 1. Sprawdź w Google Play (ok. 3 zł)
 2. Sprawdź w iTunes (ok. 3 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #5

Samurai vs Zombies Defense

Kolorowe, przerysowane spojrzenie na feudalną Japonię i dzielnych samurajów. Jako szlachetny wojownik musisz obronić wioskę przed hordami nieumarłych żołnierzy. Latasz więc w lewo i prawo po polu bitwy naparzając zombiaki kataną lub okazjonalnie odpalaną specjalną mocą. Im jesteś lepszy (po bitwie zdobywasz monety, które pozwalają ulepszać siebie i swoich ludzi), tym większy masz respekt wśród mieszkańców, co z kolei pozwala na werbowanie coraz sprawniejszych pomagierów. Gra jest tytułem freemium, więc oczywiście za prawdziwe pieniądze można sobie pomagać w zabawie.

 1. Sprawdź w Google Play (za darmo)
 2. Sprawdź w iTunes (za darmo)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #6

Storm Strikers

Lubicie trudne gry, które poniewierają was przy każdym możliwym ruchu? Świetnie. Oto Storm Strikers, gra z cyklu „ty kontra wszechświat”. Sterując samostrzelajacym myśliwcem musisz zniszczyć wszystko, co nadlatuje z góry (poniższy obrazek został umieszczony poziomo), jednocześnie omijając setki laserowych pocisków. Wszystko zaś jest tak jasne i wybuchowe, że przejście poziomu wymaga wilczych oczu i małpiej zręczności.

 1. Sprawdź w iTunes (ok. 4 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #7

Tank Hero: Laser Wars

Mały zielony czołg kontra masa innych, złych czołgów. Na ładnych, trójwymiarowych poziomach jest mnóstwo przeszkód (ściany nie do przebicia, uszkadzające czołg laserowe ogrodzenia, dające się otwierać bramy), które utrudniają polowanie na wrogów, jednocześnie ułatwiając chowanie się przed wrażymi pociskami. Sympatyczna, poniekąd taktyczna strzelanka, sequel udanego Tank Hero, który jest dostępny za darmo.

 1. Sprawdź w Google Play (ok. 9 zł)
 2. Sprawdź w iTunes (ok. 3 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #8

Train Crisis HD

Oto prześliczny (silnik Unity robi swoje) koszmar człowieka zarządzającego ruchem pociągów. Przed wami sieć torów, wiele punktów A i B między którymi jeżdżą pociągi i jeszcze więcej skrzyżowań, które będą miejscami niejednej kolizji. Train Crisis to strasznie trudna gra logiczna, w której trzeba w idealnym momencie przestawiać zwrotnice, by każda ciuchcia dojechała do celu bez szwanku. Niestety – dotykowa kontrola lubi być niedokładna, trochę mało jest także poziomów. Jednak jeśli lubicie patrzeć na rozwalone lokomotywy, może warto spróbować?

 1. Sprawdź w Google Play (ok. 4 zł)
 2. Sprawdź w iTunes (ok. 3 zł)
Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (02/04/2012) - ilustracja #9

Poprzednie odcinki cyklu:

 1. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/03/2012)
 2. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Sonic CD, Soulcalibur i inne)
 3. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Asphalt 6, Grand Theft Auto III, Brothers In Arms 2)
 4. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (Jelly Defense, Anomaly: Warzone Earth i inne)
 5. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (The Adventures of Tintin, Modern Combat 3 i inne)
 6. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (04/10/2011)
 7. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/09/2011)
 8. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/08/2011)
 9. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/07/2011)
 10. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (06/06/2011)
 11. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (09/05/2011)
 12. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (05/04/2011)
 13. Smartfony w natarciu - czyli najciekawsze gry na Androida oraz iOS (01/03/2011)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.