Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2011, 14:40

autor: Sarge

Silent Hill: Downpour dopiero w 2012 roku

Redaktorzy serwisu BeefJack poinformowali, że premiera gry Silent Hill: Downpour została przesunięta na przyszły rok. Taką informację przekazali im przedstawiciele firmy Konami.

Firma Konami przesunęła premierę gry Silent Hill: Downpour, która miała odbyć się w przyszłym miesiącu. Wydawca potwierdził tę informację redaktorom serwisu BeefJack.

Według najnowszych danych, kolejna odsłona popularnej serii survival horrorów zadebiutuje na rynku dopiero w drugim kwartale 2012 roku. To spore opóźnienie w stosunku do dotychczasowej daty, ustalonej na 4 listopada bieżącego roku. Japońska firma nie podała konkretnych przyczyn swojej decyzji, ale najprawdopodobniej chodzi o dodatkowy czas potrzebny na doszlifowanie produktu.

Silent Hill: Downpour dopiero w 2012 roku - ilustracja #1

Przesunięcie premiery nadchodzącej produkcji czeskiego studia Vatra Games było do przewidzenia. Ostatnio niemiecki oddział sklepu Amazon zamieścił na swojej stronie internetowej informację, że gra ukaże się 15 lutego 2012 roku. W ślad za nim poszło kilka innych sieci, sugerujących nawet marcowy debiut. Rzeczywistość okazała się jeszcze bardziej brutalna i w rezultacie pełnej wersji omawianego tytułu powinniśmy spodziewać się nie wcześniej, niż między kwietniem a czerwcem 2012 roku.

Silent Hill: Downpour przygotowywany jest myślą o PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W grze wcielimy się w rolę kryminalisty Murphy’ego Pendletona, który właśnie przewożony jest przez policyjny konwój, gdy dochodzi do nieoczekiwanego wypadku. Choć dla przestępcy wydaje się to szczęśliwy scenariusz, to po dotarciu do pobliskiego miasteczka Silent Hill okazuje się, że los nie do końca go oszczędził.