Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2010, 18:55

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Sid Meier's Civilization V zapowiedziane

Fani gier strategicznych, a w szczególności serii Sid Meier's Civilization, mogą zacierać ręce. Firma 2K, posiadająca obecnie prawa do tej serii zapowiedziała, że studio Firaxis Games prowadzi prace nad jej piątą odsłoną.

Fani gier strategicznych, a w szczególności serii Sid Meier's Civilization, mogą zacierać ręce. Firma 2K, posiadająca obecnie prawa do tej serii zapowiedziała, że studio Firaxis Games prowadzi prace nad jej piątą odsłoną.

Sid Meier's Civilization V zapowiedziane - ilustracja #1

Najważniejsza wiadomość, gra - przygotowywana oczywiście na komputery osobiste - trafi do sprzedaży już jesienią tego roku. Razem z zapowiedzią, do sieci trafiło również sporo informacji związanych z nowopowstającą produkcją.

Autorzy od podstaw zbudowali zupełnie nowy silnik graficzny pozwalający między innymi na wykorzystanie, po raz pierwszy w serii, siatki heksagonalnej. Taki zabieg ma zapewnić graczom więcej możliwości taktycznych, zarówno w trakcie prowadzenia kampanii wojennej, jak i przy mozolonym rozbudowywaniu mocarstwa i eksploracji świata. Za inne warte odnotowania nowości możemy również uznać nowy system walki, wprowadzający przykładowo możliwość bombardowania stanowisk wrogiej armii zza linii frontu.

Według zapewnień 2K, w Sid Meier's Civilization V duży nacisk zostanie również położony na rozbudowane relacje dyplomatyczne między mocarstwami. Zadbają o to z pewnością znani z poprzednich serii liderzy poszczególnych nacji, którzy w najnowszej odsłonie gry przemówią pierwszy raz w swoim ojczystym języku.

Z innych elementów, których powinniśmy się spodziewać w nadchodzącej produkcji warto wymienić rozbudowane funkcje społecznościowe i narzędzia dla moderów, dzięki którym fani gry będą tworzyć rozmaite dodatki czy kampanie oraz tryb gry wieloosobowej.

Więcej szczegółów związanych z tą kultową serią możemy spodziewać się już w przyszłym miesiącu. W dniach 9-13 marca odbędzie się Game Developers Conference, podczas którego swój odczyt wygłosi między innymi Sid Meier. Z pewnością nie uniknie pytań dziennikarzy o piątą część Cywilizacji. Warto też odwiedzać otwartą dziś, oficjalną stronę produkcji.

W kontekście Cywilizacji, należy pamiętać, że studio Firaxis Games pracuje również nad wersją tej gry przeznaczoną dla użytkowników najpopularniejszego obecnie serwisu społecznościowego – Facebook. Betatesty zapowiadane są na czerwiec tego roku.


Sid Meier's Civilization V zapowiedziane - ilustracja #2
Sid Meier's Civilization V zapowiedziane - ilustracja #3